GeriEtkinlikler Tamirhane Jazz festivali!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tamirhane Jazz festivali!

Tamirhane Jazz festivali!

İlk kez “Morning Jazz Sessions”da...

Tamirhane Jazz festivali 4 ayrı etkinlikle sevenlerin karşısına çıkıyor. 6 mayıs – 27 mayıs tarihleri arasında ki konserler ilk kez “Morning Jazz Sessions”da.

6 Mayıs Pazar
“MorningJazzSessions”
Yavuz Akyazıcı Quartet

Saat: 15:00
Amerika’da 17 senelik müzik hayatından sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönen Yavuz Akyazıcı, 2007 yılında çıkarttığı “Volcano-Gamzelim” albümü Sound on Sound Magazine tarafından "virtüözce çalınmış ve kaydedilmiş" olarak tanımlanırken Caz dünyasında hatırı sayılır bir alkış topladı. Kendi bestelerinden oluşan repertuarıyla Yavuz Akyazıcı Quartet ilk kez “Morning Jazz Sessions”da. Gitarda Yavuz Akyazıcı, saksafonda Yahya Dai, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Cengiz Baysal.

13 Mayıs Pazar
“MorningJazzSessions”
Ozan Musluoğlu Quartet

Saat: 15:00
Ozan Musluoğlu Quartet, ikinci albümü “40th Day”de yer alan besteleri ve grubun sevdiği parçalardan oluşan repertuarı ile “Morning Jazz Sessions”da. Akustik müziğin kendine has büyülü anlatım gücü olduğuna inanan sanatçıya trombonda Bulut Gülen, klavyede Uraz Kıvaner ve davulda Burak Ersöz eşlik ediyor.

Saat: 15:00  

20 Mayıs Pazar
“Morning Jazz Sessions”
Çağıl Kaya Happy People

Saat: 15:00
2009 yılında Çağıl Kaya, Tamer Temel ve Yalım Akın'ın tarafından kurulan Çağıl Kaya Happy People, R&B ve Caz arasında gidip gelen repertuarlarıyla Tamirane’de. Rh Factor'den Erykah Badu'ya, Michael Jackson'dan Kenny Garret'a kadar uzanan geniş bir repertuara sahip grup, vokalde Çağıl Kaya, saksafonda Tamer Temel, gitarda Eylül Biçer, basgitarda Gökhan Cebecioğlu, klavyede Semih Önyer ve davulda Onur Alatan'dan oluşuyor.
15:00

27 Mayıs Pazar
“MorningJazzSessions”
Akın Eldes

Saat: 15:00
1986-2000 yılları arasında Bulutsuzluk Özlemi grubunda çalan Akın Eldes, halen Pinhani grubunun üyesi. Solo müzik kariyerine 2000 yılında başlayan Akın Eldes, şimdiye kadar yayınlanmış 6 solo albümünden parçaları çeşitli stil ve doğaçlamalarla zenginleştirerek sunacağı performansıyla tekrar “Morning Jazz Sessions”da. Gitarda Akın Eldes, kavalda Sinan Cem Eroğlu, bas gitarda Çağlayan Yıldız ve davulda Ediz Hafızoğlu.

www.tamirane.com

False