GeriEtkinlikler Taksim Rio, Zorlu Center’da kulakların pasını silecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taksim Rio, Zorlu Center’da kulakların pasını silecek

Taksim Rio, Zorlu Center’da kulakların pasını silecek

Klasik Türk müziği, popüler müzik ve caz eşit bir düzlemde bir araya gelirse…

Roman kültüründe eğitim görmüş üstün nitelikli üç virtüözden oluşan benzersiz grup: Taksim Rio. Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan’dan oluşan grup, 28 Şubat’ta Zorlu Center PSM sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.

"Sınırları olmayan bir dokunuşun ışıkları eşliğinde, doğaçlamaları (taksimler) ile kuralları yeniden yazıyorlar. Türleri yeniden şekillendiriyorlar ve inanılmaz bir berraklığın sesini dinleyiciyle buluşturuyorlar." Mondomix Taksim Trio İstanbul'un şaşırtıcı müzikal olgularından biri. Roman kültüründe eğitim görmüş üstün nitelikli üç virtüözden oluşan benzersiz bir grup. İstanbul'un dinamik ve kozmopolit ruhunu müziğe taşıyan Taksim Trio'ya bu özel performansında Dorantes, Carles Benavent ve Trilok Gurtu eşlik edecek.

Hüsnü Şenlendirici'nin kusursuz ve akıcı klarneti, İsmail Tunçbilek'in berrak ve net bağlaması, Aytaç Doğan'ın daha sert ve gitara benzeyen kanunu ile adeta dans ediyor. Taksim Trio hem eski hem taze hem de çağdaş sesler eşliğinde doğuya özgü ezgilere sihirli dokunuşlarıyla şekil veriyor. İstanbul yüzyıllardır doğu ile batıyı birleştiren bir köprü görevi görüyor, Taksim Trio'nun yaptığı müziğin temelini de bu yaklaşım oluşturuyor.

Geleneksel Türk müziği mirasından gözle görülür bir şekilde beslenen Taksim Trio, klasik ve caz tarzlarını geleneksel kalıplara sokuyor. Böylece müziklerinin gerek tarihi gerek müzikalite anlamında İstanbul'u yansıtmasına izin veriyor.

Telefon: 0850 222 67 76 

False