GeriSağlık Stresle baş etmek çok kolay!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Stresle baş etmek çok kolay!

Stresle baş etmek çok kolay!
Abone Olgoogle-news

Hayatınız istediğiniz şekilde ilerlemiyorsa bunları aklınızdan çıkarmayın!

Çalışma hayatının ve yaşamın gereklerinin neden olduğu stresten hepimiz etkileniyoruz. Ancak stresin oluşumunda çevre kadar kişinin algılama ve düşünme biçiminin de büyük bir etkisi var. Pozitif düşünmeye başlayarak stresle baş edebilirsiniz.

Nasıl giyineceğinizden tutun, nasıl çalışıp nasıl yaşayacağınızın başkaları tarafından söylenmesi kişiyi olumsuz etkiliyor. Bu nedenle hayatın olabilen her alanında seçebilme özgürlüğünüzü kullanın.

Sevdiğiniz işi yapın. Ya da sevdiğiniz şekilde yapmaya çalışın. Bu şekilde hayattaki en büyük stres kaynaklarından birini doğrudan saf dışı bırakmış olursunuz. Sevdiği işi yapmak kişiye mutluluk ve gurur verir.

Gerek iş gerekse özel hayatınızda kuracağınız güzel ilişkiler neticesinde insanlarla aranızda yaşanacak her türlü gerginlik engellenmiş ve bu sayede stres yaşamanıza neden olacak tartışmalara da girmemiş olursunuz.

Anlık ihtiyaçlarınızın farkındalığını artırın. Bu ilke, sürekli farklı ihtiyaçların karşılanmaya çalışıldığı hayatta, o anda asıl neyin önemli olduğunu belirlemek anlamına gelir.

İşlerin kötüye gittiği bir anda sadece yürüyebildiğiniz veya nefes alabildiğiniz için minnettar olmak sizi olumsuz duygular ve stresten uzaklaştırıp olaylara daha pozitif bakmanızı sağlıyor.

Korkularınızdan kesinlikle korkmayın. Hayatta yapmak isteyip de çeşitli korkularınız yüzünden sürekli ertelediğiniz ya da yarım bıraktığınız şeylerin sizi üzmesine izin vermeyin.

Şefkat ve iyi niyet barındıran bir kafa yapısına sahip olun. İyi niyetle yaklaştığınızda olayların veya karşınızdaki insanların da size karşı iyi niyetli olacağını unutmayın.

Kişiye özel olarak kendinizi nasıl güvende hissedecekseniz o şekilde davranın. Bu durum bazı insanlar için maneviyatın önem kazanması, bazı insanlar için sıcak aile ortamı ve bazıları içinse refah içinde yaşamak şeklinde olabilir.

Kendinizi önemseyin. Böylelikle kendinize güveniniz artacaktır.

ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle