GeriEtkinlikler Soğuk ve yağışlı hava geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soğuk ve yağışlı hava geliyor!

Soğuk ve yağışlı hava geliyor!

Bugün soğuk hava kendini hissettirmeye başlıyor.

Türkiye bugünden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Hava sıcaklıklarının yağışla birlikte 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Meteoroloji su baskınları ve sert rüzgar konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İskenderun Körfezi ve Hatay kıyıları için çok, Antalya'nın doğusu, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Mersin'in iç kesimleri için ise kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün yurdun batı kesimleriyle Akdeniz ve İç Anadolu ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Erzurum, Ardahan, Bingöl ve Muş çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış geçişleri bekleniyor.

Çarşamba ve perşembe günleri doğu bölgelerde aralıklarla devam edecek yağışlara ilave olarak Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarının, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği öngörülüyor.

Rüzgarın bugün güney ve güneybatı yönlerden Batı Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 km/s), Doğu Akdeniz'de kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının yağışla birlikte güney ve iç kesimlerde, çarşamba günü doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN!

False