GeriEtkinlikler Snoop Dogg sevenlerine müjde!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Snoop Dogg sevenlerine müjde!

Snoop Dogg sevenlerine müjde!

Ünlü hip hop yıldızı, benzersiz bir konser keyfi yaşatacak.

Vodafone Istanbul Calling, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor. Farklı müzik türlerindeki birçok dünya starının şehrin farklı bölgelerindeki mekanlarda sahne alacakları konserler, festivaller ve partilerle bu sene İstanbul’un ve Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturacak.

12 ödül ve 40'tan fazla adaylığı olan bir Pop Kültür fenomeni, aynı zamanda hip hop yıldızı West Coast rap efsanesi Snoop Dogg (bu aralar Snoop Lion olarak da anılan) kendine özgü tarzı onu en ünlü rap yıldızlarından biri yaptı. Bir rap yıldızı, şarkıcı-söz yazarı, prodüktör, TV ve film yıldızı, başarılı genç futbol ligi kurucusu ve antrenörü ve sahne sanatları teknolojilerini en iyi şekilde kullanan Snoop Dogg hip-hop camiasının en önemli temsilcisi olarak gösteriliyor.

Dış görünümden dolayı annesi tarafından Snoop lakabını alan, Calvin Broadus (20 Ekim 1972 doğumlu), Long Beach, Kaliforniya’da büyüdü. Suç hayatından müzik yoluyla kaçış bulan Snoop, Warren G ile ev yapımı kasetler kaydetmeye başladı. Warren G aynı zamanda N.W.A.’den Dr Dre’nin üvey kardeşiydi, ve daha sonra Warren G kasetlerden birini Dre’ye verdi. Dre büyük ölçüde Snoop’un tarzından etkilenip beraber müzik yapmaya başladı.

Dünya çapında 30 milyondan fazla album satışı ve toplamda 35 stüdyo albümü kaydeden Snoop Dogg’un en iyi albümü "Doggystyle" olarak kabul edilir, ayrıca listelerde bir numara ve en çok satan album özelliğini taşır. 2011 yılında, onun klasik çıkış olarak kabul ettiği "Doggumentary"i yayınladı. Albüme konuk sanatçılar Kanye West, John Legend, Wiz Khalifa ve Willie Nelson’ı dahil olurken, prodüksiyonda Swizz Beats, DJ Khalil, ve Scott Storch dahil olmuştur. Snoop Dogg’un en akılda kalan performanslarından biri 2Pac hologramıyla sahneyi paylaştığı Coachella 2012 festivalidir.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Cad. Dolmabahçe Sarayı karşısı Beşiktaş / İstanbul

www.biletix.com

False