GeriKişisel Bakım Sivilceleri kurutuyor, tıkanmış gözenekleri açıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sivilceleri kurutuyor, tıkanmış gözenekleri açıyor

Sivilceleri kurutuyor, tıkanmış gözenekleri açıyor

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere kullanın.

Güzel kokusundan da faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilen gül suyunun, aynı zamanda cilt bakımında da kullanıldığını ifade eden Uzman Dermatolog Dr. Ata Nejat Ertek, gül suyunun faydalarını anlattı.

Buzdolabında saklayın, soğuk soğuk uygulayın

Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, buzdolabında saklayıp soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz. Böylece gülsuyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşur.

Makyajınızı gül suyu ile temizleyebilirsiniz

Özellikle makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz. Gül suyunda dikkat edeceğiniz en önemli husus yüzde 100 doğal olmasıdır. Gül suyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem dengesini sağlar, kuru cildi nemlendirir, akne ve sivilcelerle savaşır. Gül suyunun cilde diğer bazı faydaları ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler.

Sivilceli bölgelerinize sürün

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yine gül suyu ile temizleyin. Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu işlem sivilceleri kurutacaktır.

İHA

False