GeriHamilelikte Beslenme Şimdi Yürümenin Tam Zamanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şimdi Yürümenin Tam Zamanı

Şimdi Yürümenin Tam Zamanı

İşte size, hamilelik döneminde fiziksel egzersiz yapma alışkanlığının faydaları...

Spor yapmayan, yürüme alışkanlığı olmayan kadınlardan mısınız? Eğer şimdi hamileyseniz, fiziksel egzersiz yapma alışkanlığını edinmenizin tam zamanı.

Belki de her gün spor yapmanın, düzenli olarak yürümenin ne kadar hoş bir şey olduğunu keşfedince, çocuğunuzun doğumundan sonra da devam edeceksiniz. Hem çocuğunuzun hem de sizin ihtiyacınız, her gün yarım saat yürümek ve her sabah yapılacak birkaç hareket... 

Yürüyüşün Hiçbir Tehlikesi Yok

Yürüyüş, özellikle bacaklardaki dolaşımı hızlandırır, nefes almayı kolaylaştırır ve genelde tembelleşen barsakların çalışmasını sağlar.

Her gün yarım saat - bir saat arası yürüyorsanız sizin için kaçınılmaz olan ek oksijenin yüzde yirmi beşini kolaylıkla alacaksınız. Yürüyüş, hem kendinizi daha iyi hissettirecek hem de doğumunuzu kolaylaştıracak. Yalnız, yürüyüşün doğumun başlaması üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Kendinizi daha erken doğurmak için daha çok yürümeye zorlamanız hiçbir işe yaramaz, tam tersi sizi gereksiz yere yormakla kalır.

Önerilen Egzersizler Üç Kategoriye Ayrılıyor

Nefes egzersizleri, kaslara has egzersizler, gevşeme egzersizleri. Tarif edilen egzersizlere önem verin. Amaç, bir kaç basit hareketle doğumunuzu ve hamileliğinizi kolaylaştırmaktır. Egzersizleri evinizde veya doğuma hazırlık grubunda da yapabilirsiniz. Diğer anne adaylarıyla tanışmak her zaman ilginç ve hoştur. 

HAFTA HAFTA HAMİLELİK

False