GeriEtkinlikler “Şeylerin Arasında” ALANistanbul’da!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Şeylerin Arasında” ALANistanbul’da!

“Şeylerin Arasında” ALANistanbul’da!

Çağdaş Sanatçı Güneş Oktay'ın “Şeylerin Arasında” adlı sergisi ALANistanbul’da!

Çağdaş Sanatçı Güneş Oktay “Şeylerin Arasında” – “Between the Things” sergisi ile 22 Aralık 2010 – 12 Ocak 2011 tarihleri arasında ALANistanbul’da!

Tuval, kağıt, ahşap üzerine karışık teknik, video sanatı ve ses enstalasyonu ile genç çağdaş sanatçı Güneş Oktay şeyler ile aramızdaki ilişkiyi kavramsal zeminde irdeliyor. Yazının lekelere, lekelerin anlamlı-anlamsız formlara, seslerin gürültüye dönüşüm süreçlerine odaklanan sanatçı, kendi bireysel deneyimleri üzerinden kişi ile kendisini çevreleyen nesneler dünyası arasındaki algılama biçimlerinin muğlaklığını güncel sanatın plastik, görsel ve işitsel mediumlarını kullanarak tek bir sergi ile izleyiciye aktarmayı hedefliyor.

Sanatçı ALANistanbul’un sergileme mekanlarında, farklı ifade araçlarını birbirleriyle kimi zaman yakınlaşan, kimi zaman uzaklaşan ve kim zaman da bir arada etkileşim halinde; faklı parçalar ile sergi bütünlüğü arasında geçişli, girift ve gerilimli ilişkiyi, şeyler ile kendisi arasındaki ilişkiye benzer olarak bir araya getiriyor. İzleyiciyi metinselliğin estetikleştiği yeni algılama kapılarına yöneltiyor.

İletişim:

Adres: Galip Dede Caddesi No: 24/11 Tünel – İstanbul Turkey

Tel: +90 212 292 04 14

Web: www.alanistanbul.com

False