GeriSağlık Şeyda Coşkun diyeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şeyda Coşkun diyeti

Şeyda Coşkun diyeti
Abone Olgoogle-news

Ünlüleri zayıflatan Coşkun'un beslenme programındaki sırlar...

Ünlülerin diyet koçu olarak bilinen Şeyda Coşkun, bugüne kadar tanınan birçok insanın zayıflamasına yardımcı oldu. Peki, Coşkun bunu nasıl başarıyor? Şeyda Coşkun’un beslenme konusundaki önerileri neler? Sizin için araştırdık.

Gülben Ergen, Demet Akalın gibi pek çok ünlü ismi formda bir görüntüye kavuşturan ünlü diyetisyen yemekten fazla kısmadan, sağlıklı bir şekilde zayıflatıyor. Örneğin canı tatlı yemek isteyenlere bunun yerine meyveli yoğurt yemeyi öneriyor. Coşkun, diyet programını genellikle kişinin iştahını kesmeye yönelik hazırlıyor ve böylece kolaylıkla kilo verilebiliyor.

Şeyda Coşkun kimdir?

Kendisinin internet sitesinde şu bilgiler yer alıyor:

“Spor tutkunu, adrenalin bağımlısı, beslenme ile sporu ideal dengede birleştiren biri Şeyda Coşkun. Kendini insanları mutlu ederek zayıflatmaya adayan “kısa dönemli bir hayat arkadaşı” olarak tanımlıyor.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü’nü birincilikle tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi’nde Beslenme alanında master yaptı. Keyifle geçen öğretmenlik yıllarının ardından Amerika’ya giderek, Montignac Academy’de ünlülerin diyet koçu Joe Vigil ile beraber çalıştı, aşçılık ve bitkiler üzerine eğitim aldı.

Spor ve beslenme üzerine deneyimlerini, hayata bakış açısı ile harmanlayarak insanları hem fiziken hem de ruhen hafifleten çözümler sunuyor. İnsanları mutlu ederek mutlu oluyor.”

Şeyda Coşkun diyetinin olmazsa olmazları

 • Sabahları bol maydanoz tüketmek uyulması gereken kuralların başında geliyor. Bu sayede kalori yakımı hızlanıyor ve toksinlerin vücuttan atılması kolaylaşıyor.
 • Şeyda Coşkun’un diyet listesi kişiden kişiye farklılık gösteriyor ancak verdiği tüm beslenme programlarında bisküvi vb. atıştırmalıklara yer verilmiyor. Bunun yerine sağlıklı kuruyemişler ve kuru meyvelerin tüketilmesi öneriliyor.
 • Tavsiyelerin arasında her gün 1 saat açık havada tempolu yürüyüş yapmak yer alıyor. Bu, Coşkun diyetinin olmazsa olmazı!
 • Diyette saat 16.30’dan sonra çay tüketimi önerilmiyor, bunun yerine papatya, rezene ve yeşil çay içilmesi tavsiye ediliyor.
 • Bu diyette ara öğünler büyük önem taşıyor. Diyet listesi uygulanırken ara öğünleri atlamamak gerekiyor. Aksi halde kan şekeri düşüp, diyete olan irade zayıflayabiliyor.
 • Akşam geç saatlerde yeme alışkanlığının mutlaka kesilmesi gerekiyor. 

[fotogaleri=16]

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle