Geriİsimler Sözlüğü Serhat İsminin Anlamı Nedir? Serhat Ne Demek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Serhat İsminin Anlamı Nedir? Serhat Ne Demek?

Serhat İsminin Anlamı Nedir? Serhat Ne Demek?
Abone Olgoogle-news

İki farklı kökene dayanan Serhat ismi aynı zamanda özel anlamları üzerinden de ele alınmaktadır. Günümüzde hala yaygın olarak erkek çocukları için kullanılan bir addır. Peki, Serhat isminin anlamı nedir? Serhat ne demek? İşte bu isim konusunda detaylar.

Serhat ismi hem Arapça hem de Farsça kökenden gelen özel ifadesi bulunan bir isimdir. Bu doğrultuda Türkçe olarak bakıldığı zaman karşılığı, ‘Sınır boyu’ şeklinde anlatılmaktadır. Diğer bir anlamı ile hudut şeklinde de bilindiğini dile getirmek gerekir.

 Serhat İsminin Anlamı

 Serhat Türkiye'deki en güzel ve tercih edilen özel isimler arasında yer almaktadır. Kökeni ortak bir anlam taşısa bile hem Arapça hem de Farsça üzerinden gelmektedir. Okunuşu ve telaffuzu ile beraber de ayrıca erkek çocuklar için sevilen bir isim olduğunu dile getirmek mümkün. Bu doğrultuda Türkçe karşılığı olarak, ‘sınır boyu ya da hudut’ anlamı taşıdığını söylemek mümkündür.

 Herhangi bir ülke ya da devlet için önemli olan sınır boyu ve hudut şeklinde karşılık buluyor. Bu konuda Serhat ismi aynı zamanda sözcük olarak da bu şekilde cümle içerisinde kullanılır. Özellikle pek çok önemli eserde ve şiirde karşılaşılan bir isimdir. Bu yüzden güzel bir tarihi olan anlamlı isimler arasında geldiği anlatılabilir.

 Erkek çocuklarınız için bir isim arıyorsanız Serhat adını listeyi alabilirsiniz. Özellikle erkek çocukları adına oldukça Heybetli bir okunuşa sahip olduğunu söylemek gerekir.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle