GeriEtkinlikler Seramik Sergisi Açılışını Yapıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seramik Sergisi Açılışını Yapıyor

Seramik Sergisi Açılışını Yapıyor

Mekanlar-Sınırlar-İnsanlar sergisi sanat severleri bekliyor!

Hasan Şahbaz'ın Mekanlar-Sınırlar-İnsanlar seramik sergisi 27 Mayıs Cuma günü kapılarını açıyor. 9 Hazirana kadar açık olan sergi sanat severleri bekliyor...

Sanat hiçbir ayırım gözetmeksizin tüm insanları ortak bir paydada birleştirebilen bir olgudur. Sanatın herhangi bir alanında, sanatsal üretim gerçekleştiren sanatçı, bireyleri ve toplumları birleştirici bir bağ görevi üstlenmektedir. Bu bağın gücü yaratılan eserin özgünlüğü ve ulaştığı insan sayısı ile doğru orantılıdır.

İlkel toplumlardan günümüze farklılaşan anlam ve teknolojisi ile Seramik Sanatı kendine has disipliniyle plastik sanatlar alanında uçsuz bucaksız bir yaratım alanıdır. Bu sonsuz üretim alternatifine sahip alanda,sanatsal uğraşı veren biri olan Şahbaz, kendine her zaman yeni problemler yaratarak, tekrara düşme tehlikesi karşısında, her dönem yeni sözler söyleyebilme çabası içerisindedir.
Şahbaz çalışmalarında genellikle minimalist yaklaşımın indirgeyici tavrına yer vermektedir. Dekoratif bezemelerden ve çok renkli sır kullanımından uzak durmayı ve çamurun kendi dokusu ve rengini kullanmayı çoğunlukla tercih etmektedir.

Sergi: 27 Mayıs-9 Haziran

Açılış: 27 Mayıs Cuma Saat: 18.00-20.00

Yer: Galeri Soyut /Ankara

False