GeriSağlık Seks yapmadan hamile kalmışlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seks yapmadan hamile kalmışlar

Seks yapmadan hamile kalmışlar

Tam 45 kadın cinsel ilişkiye girmeden bebek sahibi olduğunu iddia ediyor!

ABD’de bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada, doğum yapan her 200 kadından birinin hayatında hiç cinsel ilişkiye girmediğini iddia ettiği ortaya çıkarırdı. Ayrıca, bu araştırmada 45 kadın ise cinsel ilişkiye girmeden hamile kaldığını iddia etti.

BAKİRELER HAMİLE KALABİLİR Mİ?

North Carolina Üniversitesi’nden bilim insanları, 15-28 yaş arası 7 bin 870 ABD’li kadın üzerinde yaptıkları üreme sağlığı araştırması sırasında, tam 45 kadının cinsel ilişkiye girmeden ve tüp bebek tedavisi görmeden hamile kaldığını iddia ettiğini söyledi.

Çoğu muhafazakar ailelerden geliyor

Bulgularını British Medical Journal dergisinde yayınlayan araştırmacılar “cinsel ilişki yaşanmadan gerçekleşen doğumların bakire Meryem nedeniyle Hristiyanlık dininin bir parçası olduğunu ve günümüzde de popüler kültürde sık sık gündeme geldiğini” söyledi. “Bakire anneler” üzerine kapsamlı bir inceleme yapan araştırmacılar, cinsel ilişkiye girmeden hamile kaldığını iddia eden kadınların %31’inin dini nedenlerle bekaret yemini etmiş kadınlar olduğunu ve çoğunun cinsellikten bahsetmeyen muhafazakar ailelerden geldiğini söyledi.

Uzmanlar, insanların bilgisizliğinden şikayetçi

Bilim insanları “bakire anneler”in anne babalarıyla yaptıkları görüşmelerde bu kişilerin de kızlarının iddialarının imkansızlığını göremeyecek kadar bilgisiz olduğunu ve çoğunlukla “cinsel ilişkiye girmeden hamile kalmanın mümkün olduğunu” düşündüğünü gözlemlediklerini söyledi.

Uzmanlar, bu araştırmanın insanların “inançlar, dilekler ve zayıf hafızalar nedeniyle nasıl imkansız şeylere inanıp, deney ve incelemeleri yanlış yönlendirebileceğini” açıkça gösterdiğini ve bilim insanlarına “kişisel ifadelere dayalı araştırmalarda ne denli dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattığını” söyledi.

Hürriyet

False