GeriEtkinlikler Sanat ve Tasarım Okulları bir araya geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sanat ve Tasarım Okulları bir araya geliyor

Sanat ve Tasarım Okulları bir araya geliyor

INARTS fuarı Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek!

Türk ve yabancı sanat eğitim kurumlarını bir araya getiren Türkiye’nin ilk fuarı INARTS Yurt içi ve Yurt dışı Sanat Okulları Fuarı 28-29 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

“Sadece Sanat” sloganıyla yola çıkan ve tüm dünyadan sanat okullarını, sanat eğitimlerine ilgi duyan öğrenci ve genç profesyonellerle buluşturan INARTS, Central Saint Martins, Polimoda, SAE, Domus Academy başta olmak üzere dünyaca ünlü sanat ve tasarım okullarını tek platforma taşıyor.

Fuara katılan okul temsilcileri, fuar boyunca gelecek kişilere, okul ücretleri, giriş ve başvuru şartları, yurt dışında yaşam koşulları, ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında her türlü bilgiyi vererek, eğitim görmek isteyenlerin bütün soru işaretlerini giderecek. Fuarda ön lisans, lisans, yüksek lisans eğitimlerinden yaz okulları ve kısa süreli mesleki ve hobisel eğitimler veren okullara kadar bütün eğitim alternatifleri bulunacak.

Fuarda Sanat Eğitimi yanı sıra moda, tasarım, iç mimarlık, mimarlık, oyunculuk, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, dans, bale, tiyatro, endüstriyel tasarım, taşıt tasarımı, sanat yönetimi, film yapımcılığı, mutfak sanatları gibi birçok branşta eğitim veren dünyaca ünlü okullar bir araya gelecek.

Fuara katılacak sanat eğitim kurumları arasında Amerika’dan Santa Fe University of Art and Design, Brooks Institute, Yeni Zelanda’dan Media Design School, İtalya’dan Istituto Marangoni, NABA, Domus Academy, IED, Haute Future Fashion Academy, Polimoda, İngiltere’den London College Of Fashion, Central Saint Martins, Kanada ve İstanbul’da bulunan La Salle International, Türkiye’den İstanbul Moda Akademisi, Vakko Esmod, Bilgi Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Doors Akademi, Galatasaray İTM, Anadolu Ateşi Akademi yer alıyor.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen INARTS Yurt içi ve Yurt dışı Sanat Eğitim Fuarı’na giriş ise ücretsiz.

www.inartsfair.com

False