GeriEtkinlikler Sanat dolu bir yaz sizleri bekliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sanat dolu bir yaz sizleri bekliyor!

Sanat dolu bir yaz sizleri bekliyor!

Cam Ocağı Vakfı, yeni bir sanat dalı öğrenmek isteyen herkese kapılarını açıyor.

Cam Ocağı Vakfı’nın, uzun dönem atölye çalışmaları haziran ayı süresince devam ediyor. Dünyanın önde gelen cam ustalarıyla sanatseverleri buluşturan atölye programları, yaz aylarını sanat mevsimine dönüştürüyor.

Her yaz büyük ustaları ağırlayan Cam Ocağı Vakfı bu sezon da dünyaca ünlü isimlere evsahipliği yapacak. Cam Ocağı Vakfı'nda dünyaca ünlü cam sanatçılarının atölyelerine katılmanın yanı sıra, yeni başlayanlar için 1 günlük başlangıç seviyesi atölyelerine katılma imkanı da tanıyor. 7'den 70'e sanatı seven, yeni bir sanat dalı öğrenmek, kendini geliştirmek isteyen herkese kapılarını açan Cam Ocağı Vakfı, Beykoz Riva Nehrinin yanında yeşillikler içerisinde muhteşem bir lokasyonda yer alıyor. Yaz aylarında katılacağınız atölye programları esnasında bahçede yer alan yüzme havuzundan da yararlanabilirsiniz.

Dünyaca ünlü ustalar sizi bekliyor

Dünyaca ünlü cam ustaları Karen Willenbrick Johnsen ve Jason Johnsen’ın gerçekleştireceği “Sıcak Cam Üfleme” (19-29 Haziran) kursunda katılımcılar kendi fikirlerini yenilikçi cam teknikleriyle birleştirerek camın yaratım sürecine katılıyor. Kursiyerler, fikirden sanata dönüşen tasarımlarını, deneysel çizim yöntemleri; cam kırpıntısı ve tozu, şalümo ve kişiselleştirilmiş aletler ile yorumlama fırsatı yakalıyor.

Emma Varga’ın gerçeklerştireceği “Füzyon” (19-29 Haziran) atölyesinde katilimcilarin alacakları eğitim sonucunda sanatseverler üç boyutlu düşünmenin yeni yollarını öğrenerek eserler tasarlama ve yaratma fırsatı yakalıyor. Kurs süresince camın kendine has dünyasıyla buluşan katılımcılar, füzyon tekniği kullanarak görsel etkiler yaratmayı ve kalıpla şekillendirirken cama hareket hissi vermeyi öğrenecekler.

James Thurman, “Metal Kalıp ile Şekillendirme ve Mine”,(15-16-17-18 Haziran) çalışmasında ise sanatseverler, kalıp yapmayı ve pres tekniği ile bakır plakaları bu şekillere basmayı deneyimleyecekler. Anahtar, jeton, dişli çark gibi katılımcıların da kişiselleştirebileceği yassı objeler Umut Demirgüç’ün danışmanlığında mine ile kaplanacak.

Adres: Köyiçi Cad. 72/A 34829 Öğümce – Beykoz İSTANBUL

Telefon: 0 216-433-36-93 

www.camocagi.org

False