GeriEtkinlikler Şampiyona ilk kez Türkiye'de!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyona ilk kez Türkiye'de!

Şampiyona ilk kez Türkiye'de!

IAAF Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ilk kez Türkiye'de olacak!

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası 9 Mart 2012 Cuma günü Ataköy Atletizm Salonu’nda açılış töreni ile başlıyor. Türkiye’ye büyük bir ilginin olduğu şampiyonaya rekor sayıda katılımcı var.

Türkiye atletizm dalında ilk kez bir Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası: İstanbul 2012 (World Indoor Championships: WIC İstanbul 2012) 9-11 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul'da düzenleniyor.

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na katılım rekorları; 2008 yılında 147 ülke katılımı ile Valencia’da ve 1997 yılında 712 atlet katılımı ile Paris’te yaşanmıştı. Türkiye’de düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na 178 ülkeden 879 atletin rekor başvurusu Türkiye’ye olan ilginin göstergesi.

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın 9-10-11 Mart tarihleri arasında sabah ve akşam seansları için tek veya günlük kombine ya da üç günlük kombine biletleri Biletix’te satışa sunuluyor.

9-11 Mart’ta Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası öncesinde; 3-4 Mart tarihlerinde Forum Marmara AVM’de tanıtım etkinlikleri düzenlenecek. Şampiyona öncesinde hem şampiyonayı tanıtmak hem de Türk atletleriyle, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın sevimli maskotları Tik ve Tak’ı AVM ziyaretçileri ile buluşturmak için düzenlenen tanıtım etkinliklerinde AVM içine mini atletizm pisti kurulacak. Minik ziyaretçilere eğlenceli atletizm oyunları ile atletizmin sevdirilmesi hedefleniyor. Tik ve Tak hikâyelerinin paylaşmak için sporseverleri 9-11 Mart tarihleri arasında Ataköy Atletizm Salonu’na bekliyor.

 www.istanbul2012wic.org

Bilgi ve İletişim: (0 212) 291 18 48 

Biletler için: www.biletix.com

False