GeriEtkinlikler Sakıp Sabancı Müzesi gençleri bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sakıp Sabancı Müzesi gençleri bekliyor

Sakıp Sabancı Müzesi gençleri bekliyor

SSM, gençlerin bayramını kutluyor!

S. Ü. Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 18-24 Mayıs Müzeler Haftası’nı bir dizi etkinlikle kutlayacak. Sanatseverler, “Uluslararası Müzeler Günü” kapsamında, 18 Mayıs Cuma günü müzeyi ücretsiz ziyaret edebilecek.

19 Mayıs Cumartesi günü saat 22:00’ye kadar açık kalacak müze, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, tüm öğrencileri ücretsiz kabul edecek. Ziyaretçiler, Sabancı Üniversitesi öğrencilerinden oluşan müzik topluluklarının vereceği konserlerle, hem Müzeler Haftası’nı, hem de gençlerin bayramını kutlayacak.

19 Mayıs’ta 15:00 - 16:00 saatleri arasında müze bahçesinde sahne alacak Sabancı Üniversitesi caz topluluğu Sujazz, caz müziğinin coşkusunu müzeye taşıyacak. 16:00 - 17:00 saatleri arasında performans sergileyecek rock müziği grubu Shuffle, ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatacak.

Özel haftada SSM’yi ziyaret eden İstanbullular, müzenin zengin sergi programıyla sanat dolu günler yaşayacak. Sanatseverler, çağdaş bir düzenlemeyle yeniden ziyarete açılan “Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu” sergilemesini görme fırsatını yakalayacak. Ayrıca, Haziran’da sona erecek “Rembrandt ve Çağdaşları” sergisini ve resim koleksiyonundan seçmelerin yer aldığı “Bir Ülke Değişirken – Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi”ni de gezebilecek.

www.muze.sabanciuniv.edu

False