GeriEtkinlikler Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj
Abone Olgoogle-news

Kalabalık beach clublardan uzakta denizin keyfini çıkarmak isteyenlere...

Sakinliğiyle öne çıkan az bilinen koy ve plajlar

GÖKÇEADA- UĞURLU-GİZLİ LİMAN:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Gökçeada'nın batı ucunda gidilebilecek en son noktada yer alan Gizli Liman'a Uğurlu Köyü'ünden geçerek ulaşılıyor. İnce kumlu nefis bir kumsala sahip koyun biraz gerisinde sıcak havada rahatlamanızı sağlayacak gölge sunan çam ağaçları bulunuyor. Koyda yer alan, yiyecek ve içecek temin edeceğiniz küçük bir büfede tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

ASSOS- KOYUNEVİ KÖYÜ-SOKAKAĞZI:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Assos'un 50 haneli, geçimini balıkçılık ve denizcilikle sağlayan köyü Sokakağzı'nin hala bakirliğini koruyan muhteşem bir plajı ve serin, az tuzlu ve çok berrak bir denizi var. Herhangi bir işletmenin bulunmadığı plajın kıyısında minik pansiyonlar ve kamp alanları ile tahta masalı şirin bir kaç restoran da bulmak mümkün.

FOÇA - ESKİ FOÇA-MERSİNAKİ KOYLARI:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Çandarlı Körfezi ile İzmir arasında bir yarımada üzerinde bulunan Foça'nın en güzel yanı Eski Foça'dan Yeni Foça yönüne giderken karşınızda sıralanan harika ve el değmemiş Mersinaki koyları. Gözünüze hangisi güzel görünürse onda karar kılabilir ve kendinizi Foça'nın masmavi sularına bırakabilirsiniz.

DATÇA- MESUDİYE-KIZILBÜK:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Akdeniz ve Ege'yi birbirinden ayıran ve koylarının bir kısmı Ege'de bir kısmı Akdeniz'de yer alan Datça Yarımadası'nın Akdeniz tarafındaki koylarından biri olan Kızılbük, Datça merkezden 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Huzurlu ve sakin tatil geçirmek isteyenler için doğru bir adres olan Kızılbük'ün çok temiz bir denizi ve ince kumlu bir sahili var.

MARMARİS - BOZBURUN-ÇİFTLİK KOYU:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Asırlık çam ağaçları ve kadim zeytin ağaçlarıyla çevrili Bozburun yolunu takip ederek Bayırköy'ü geçince ulaşacağınız Çiftlik Koyu, M.Ö 1200'lere dayanan bir geçmişe sahip. Mavi Bayraklı muhteşem denizi ve iri kumlu plajıyla cennetten bir köşeyi andıran koyun hemen yanındaki Gebekse tarihi kalıntılarını da mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

KÖYCEĞİZ - EKİNCİK-EKİNCİK KOYU:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Köyceğiz Gölü'nü geçince ulaşılan, Köyceğiz'e 40 kilometre mesafede yer alan sevimli bir balıkçı köyünün kıyısındaki Ekincik Koyu, lacivert renkte harika sularıyla büyüleyici bir görüntüye sahip. Doğal bir yat limanı olan ve mavi tura çıkanların da uğradığı Ekincik Koyu'nun plajı hem sakin hem de ücretsiz.

FETHİYE - YANIKLAR-KÜÇÜK KARGI:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Fethiye Körfezi'nin kuzeyinde yer alan Küçük Kargı Koyu, Günlük ya da Günlüklü olarak da biliniyor. Fethiye'den 15 kilometre uzaklıktaki koyun upuzun ince kumlu bir plajı ve plajın yanında Günlük ağaçlarıyla çevrili bir mesire yeri huzurlu ve ucuz fiyatıyla iyi bir tercih olarak öne çıkıyor.

KEMER - TEKİROVA-PHASELİS:

Sakinliğiyle öne çıkan 9 koy ve plaj

Phaselis antik kentinin tarihi MÖ.700 yılına kadar gidiyor. Bugün Roma kent kalıntılarının bulunduğu antik kentin limanında, antik kalıntılar üzerinde yüzmenin keyfi doyumsuz. Kentin nefis ve ucuz plajının yanında ağaçlarla kaplı gölgelik alanında deniz sonrası dinlenebilirsiniz.

GÖKOVA - AKYAKA-AKBÜK KOYU:

Muğla kent merkezinden 48 kilometre uzakta yer alan Akbük Koyu, Gökova Körfezi'nin en sessiz, sakin ve huzurlu yerlerinden biri. Uzun bir plaja sahip geniş koyun kumsalı ufak çakıl taşlarından oluşuyor. Koyun açık mavi ve çarşaf gibi denizinde sakin ve huzurlu bir şekilde suyun tadını çıkarabilirsiniz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle