GeriEtkinlikler Sabancı Müzesi’nden Çocuklara Müjde!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabancı Müzesi’nden Çocuklara Müjde!

Sabancı Müzesi’nden Çocuklara Müjde!

Yarıyıl tatili hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Tatilini ilginç deneyimler yaşayarak ve keyifle geçirmek isteyen çocuklar, bu yıl soluğu Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde alacak.

Matematik, müzik ve resim gibi alanlarda düzenlenen birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocuklara faydalı ve keyifli bir tatil vaat eden Sabancı Müzesi’nde, iki hafta sürecek 3 farklı atölye programı düzenleniyor.

Sanat ve Matematiğin Muhteşem Uyumu

Çocuklar, hala devam eden “Ağa Han Müzesi Hazineleri” sergisinin yepyeni bir gözle gezileceği atölyede, sanat ve matematik arasındaki ilişkiyi keşfedecek ve öğrendiklerini pekiştirecek. 8-10 yaş grubu çocuklara yönelik çalışmada, sayıların doğuşu, geometrik şekillerle simetri uygulaması, sayı dizileri ve örüntü, ifade dili olarak matematik konularına odaklanılacak. Atölyenin danışmanlığını, matematik ve genel yetenek uygulamalarında tecrübeli Ebru Ataca yürütecek.

Günler: 1 Şubat, 4 Şubat, 8 Şubat ve 11 Şubat 2011
Saatler: 11:.00 – 13:00

Müzik Ruhun Gıdası

Neşeli atölye, 5-7 yaş grubu çocuklara müziğin yaşamdaki yerini, çağlar boyunca tarihini, enstrümanların ruhunu öğretip, beden perküsyonu ve dansla eğlendirecek. Etkinlik, İTÜ Devlet Konservatuvarı mezunu, Junior Chamber’in düzenlediği yarışmada “İnsan Hakları, Çocuklar ve Dünya Barışına Katkı” alanında ulusal birincilik ödülüne sahip Yeşim Altınay tarafından yürütülecek.

Günler: 2 Şubat, 9 Şubat 2011
Saatler: 11:00 – 13:00

Resimlerin İngilizcesi

Etkinlikte, 9-11 yaş arası çocuklar, müzeyi ressam gözüyle gezecek ve resmin ABC’sini İngilizce olarak öğrenecek. Çocukları sanat ve yabancı dil açısından zenginleştirecek atölye, lisans ve lisansüstü öğrenimini Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde tamamlayan Cengiz Özer tarafından yürütülecek.

Günler: 3 Şubat, 10 Şubat 2011
Saatler: 11:00 – 13:00

Bilgi ve kayıt için:
(0212) 277 22 00 / 137-134

False