GeriEtkinlikler Ramazanda hava durumu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ramazanda hava durumu

Ramazanda hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından beklenen açıklama yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ramazan ayında hava durumunun nasıl olacağıyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, ramazan ayı süresince hava sıcaklıklarının iç bölgelerde normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği kaydedildi.

Yapılan son tahminlere göre yurtta bugün ve yarın yağış beklenmiyor. Yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın hafif ara sıra orta kuvvette Marmara ve Kuzey Ege’de kuzeydoğu yönlerden zaman zaman kuvvetli olarak eseceği bekleniyor.

Çarşamba gününden itibaren hafta sonuna kadar Doğu Karadeniz kıyıları, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Ankara’nın kuzeyi ile Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Önümüzdeki hafta sonu ise yurt genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında bu hafta önemli bir değişiklik yok

Hava sıcaklığında bu hafta boyunca önemli bir değişiklik olmayacağı genellikle mevsim normalleri civarında, yurdun iç kesimlerinde mevsim normallerinin biraz üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Uzun vadeli tahminde ve aylık değerlendirmelere göre Ramazan ayı boyunca hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normalleri civarında bu hafta olduğu gibi iç bölgelerimizde normallerinin birkaç derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Hangi bölgeler yağışlı, hangileri çok sıcak olacak?

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; Rize, Artvin ve Ardahan ile öğle saatlerinde Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Marmara'da ise Edirne'nin 35 dereceyi görmesi beklenirken, Ege Bölgesi'nde İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Burdur da 35 derecenin üstünde.

Güneydoğu Anadolu'da ise Şanlıurfa 41 derece ile yurt genelinde en sıcak il. Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman ve Siirt de 35 derecenin üstündeki diğer iller.

Hürriyet

False