GeriSağlık Ramazanda göz damlanızı ihmal etmeyin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ramazanda göz damlanızı ihmal etmeyin!

Ramazanda göz damlanızı ihmal etmeyin!

Diyanet İşleri Başkanlığı göz damlasının orucu bozmayacağını belirtti.

Prof. Dr. İlter Varinli, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın göz damlalarının orucu bozmadığına yönelik açıklamasını hatırlatarak, oruç tutacak göz hastalarının göz damlalarını ihmal etmemesi gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. İlter Varinli, Ramazan ayında oruç tutacak olan kişiler sürekli kullandıkları göz damlalarını ihmal etmemeleri ve tedavilerinin sürekliliğine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Periyodik göz muayenesi olması gereken ve göz damlası kullanan hastaların ramazan ayı dolayısıyla tedavilerini ertelememesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Varinli, göz damlasının orucu bozmayacağına dair Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görüşünün olduğunu da hatırlattı. Prof. Dr. İlter Varinli, şunları söyledi: "Göz, insan vücudunda kendi kendini yenileyemeyen tek organ. Bu nedenle hem erken teşhis hem de teşhis sonrası doğru ve sürekli tedavi kritik önem taşıyor. Bu yüzden göz kesinlikle ihmale gelmez ve tedavisi devamlılık gerektirir. Göz hastalarımız muayenelerini ve ilaç tedavilerini ramazan ayı nedeni ile ertelememelidir."

CHA

False