GeriHamilelikte Güzellik&Bakım Pürüzsüz ve Yumuşak Bir Cilt İsteyenler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pürüzsüz ve Yumuşak Bir Cilt İsteyenler!

Pürüzsüz ve Yumuşak Bir Cilt İsteyenler!

Hamilelikte görülen yüz lekeleri çoğunlukla 4. veya 5. aya doğru ortaya çıkıyor.

Hamilelikte görülen yüz lekeleri çoğunlukla 4. veya 5. aya doğru, yüzde düzensiz ve renkli lekeler şeklinde kendini gösterir.

Lekeler, pigment üretiminin artması nedeniyle özellikle alın, yanaklar ve dudak üzerinde yoğunlaşır. Esmer tenlilerde açık tenlilere oranla daha sık görülür. Bu tamamen hormonal bir olay olup sizi tedirgin etmemelidir. Doğumu takiben kademeli olarak tamamen yok olacaktır.

Cildin En İyi Dostu Temizlik!

Cildinizi temiz tutun. Hava kirliliğinin neden olduğu pisliklerden, makyaj artıklarından ve gece salgılarından kurtulmak için cildinizin günlük temizliğini aksatmamalısınız. Bu düzenli temizlik cildinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

Haftada 1 veya 2 kez yüzünüzü ölü hücre ve pisliklerden arındırarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olun. Sonuç mu? Daha açık, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt.

Güneş Filtreli Ürünler Önemli

Güneş filtreli ürünler kullanın. Gün ışığında bulunan ve çok zararlı olan UVA ve UVB ışınlarından kesinlikle korunmanız gerekir; çünkü bu ışınlar hamilelikteki yüz lekelerini artırır. Güneş filtresi olan bir gündüz kremi kullanın veya bir gündüz kremiyle birlikte, en az 15 koruma faktörlü bir kremi birlikte uygulayın.

Güneşlenmeyin. Eğer tatile gidiyorsanız, bir güneşsiz bronzlaştırıcı kremle hile yapın. Böylece bronz bir tene sahip olacak ve güneşe çıkanlara imrenmeyeceksiniz.

HAFTA HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ

False