GeriEtkinlikler Psikofiziksel Zaman İsimli Sergiyi Kaçırmayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Psikofiziksel Zaman İsimli Sergiyi Kaçırmayın

Psikofiziksel Zaman İsimli Sergiyi Kaçırmayın

Dünyaca ünlü İsrailli sanatçı Avraham Eilat’ın sergisi 5 Ekim- 11 Kasım 2010 arasında sizlerle.

Dünyaca ünlü İsrailli sanatçı Avraham Eilat’ın Galeri G-art’daki sergisi 5 Ekim- 11 Kasım 2010 tarihleri arasında gösterilecek.

‘Psikofiziksel Zaman’ isimli video enstelasyon ve bağlantılı kağıt üzerindeki işler, sanatçının diğer gösterimlerinde olduğu gibi 2001- 2010 yılları arasında yarattığı ‘Çok Geç Kalınmış Olmanın Ani Korkusu’ ( The Fear Of What Is Suddenly Too Late) konulu serinin bir parçasıdır. Dolayısıyla bazı küçük, içsel farklılıklarla bu devamlılığa yöneliktir ve ilk olarak 2008 yılında Prag'daki Uluslararası Çağdaş Sanat Trianeli’nde gösterilmiştir. Bu başlık, önlenmesi imkansız olan, çok geç kalınmış durumun korkusunu ifade eder.

Sanatçının işlerinde kullandığı karakterler; sanat tarihi, fotoğraf, haber fotoğrafları ve kendi imgeleminden gelen değişik orjinlerden doğar. Eilat her birine birden fazla anlam yüklemiş olup, seyredenlerin kendi fikir ve görüşlerini oluşturmalarına imkan sağlamaktadır.

Psikofiziksel Zaman İsimli Sergiyi Kaçırmayın

Bu sergi, bazı orijinal çizimlerin yanı sıra video enstalasyona konu teşkil eden bağlantılı çizim, desen ve baskılarla destekleyip birleştirmektedir. Çoğaltılmış video görüntüleri, sergi icin yaratilmis olan "Mastaba" nin duvarlarinda yansitilmaktadir. Antik Mısır’daki bir Mastaba'daki ölü defin sahnesi ve onun güncel ortamdaki galeri içinde uygulaması geçmişten bugüne enteresan bir bağ oluşturmaktadır.

Sergi 5 Ekim–11 Kasım 2010 tarihleri arasında Pazartesi dışında her gün 11.00–20.00 saatleri arasında gezilebilir.

Galeri G-art
Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. Küçükçiftlik Parkı yanı No:3 Maçka / İstanbul
0212 2960876
www.eilatart.com

False