Prematüre Gücü projesiyle Prematüre Bebeklere destek

Güncelleme Tarihi:

Prematüre Gücü projesiyle Prematüre Bebeklere destek
Oluşturulma Tarihi: Kasım 20, 2018 13:08

Anne ve bebeklerin hayatlarını iyileştirmek için yenilikçi ürünler sunan Prima, dünyanın en küçük kahramanları prematüre bebeklerin ve ebeveynlerinin mücadelesine destek olmak adına #PrematüreGücü projesinin bu yıl kapsamını genişletiyor. Proje kapsamında El Bebek Gül Bebek Derneği işbirliği ile Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu kurularak Türkiye genelinde ebeveynlere yönelik seminer ve eğitimler düzenlenecek, Türkiye’deki hastanelerin prematüre yoğun bakım ünitelerine Prematüre Bebek Bezi bağışına bu yıl da devam edilecek.

Haberin Devamı

Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i prematüre olarak dünyaya geliyor ve hayata büyük bir mücadeleyle başlıyor. Türkiye’nin lider bebek bezi markası, geçtiğimiz sene prematüre bebeklerin bu zorlu mücadelesinde yardımcı olmak için onlara özel Türkiye’nin ilk en küçük bebek bezini tasarladı ve üretti. Yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde çalışan 100 hemşireyle 10 bin saati aşan çalışmaların sonucunda geliştirilen bez, Prematüre Gücü projesi kapsamında Türkiye genelindeki hastanelere bağışlandı. Aynı proje kapsamında El Bebek Gül Bebek Derneği Anne Bebek Fonu’na prematüre bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda bağışta bulunuldu ve “Anne Bebek Uyum Odası”nı açtı ve prematüre bebeği olan ebeveynlerin bebekleriyle erken dönemlerden itibaren buluşmalarına destek olundu. 

Haberin Devamı

El Bebek Gül Bebek Derneği’nin prematüre ebeveynleri üzerinde gerçekleştirdiği son araştırmaya göre;

• Erken doğum yaparak prematüre bebek dünyaya getiren her 10 anneden 8’i bebekleri prematüre olduğu için kendini suçlu hissediyor.
• Prematüre bebek annelerinin sadece yüzde 17’si bu zorlu süreçte psikolojik destek alabiliyor.

Bu olumsuz duygular, annelerin mutsuz olmasına ve bebeklerinin ihtiyaç duyduğu yakınlığı gösterememesine neden olabiliyor.

Türkiye’ni lider bebek bezi markası, mutlu annelerin bebeklerinin de mutlu olacağı gerçeğinden yola çıkarak, bu sene ‘Prematüre Gücü’ projesinin kapsamını genişletiyor. Dünyanın en küçük kahramanlarının yanı sıra ebeveynlerinin de bu büyük mücadelesine ortak olmak adına El Bebek Gül Bebek Derneği işbirliği ile Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu kuruldu. Ayrıca, 17 Kasım Dünya Prematüre gününde toplumsal farkındalığın artırılması amaçlandı.

PRİMA PREMATÜRE EBEVEYNLERİN DE YANINDA!

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu’nu kuruluyor. Bu fon ile prematüre ebeveynlere yönelik tüm Türkiye genelinde eğitimler ve bilgilendirici seminerler düzenlenecek ve prematüre ebeveynlerin yaşadıkları ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla da sosyal medyada bir kampanya başlatılacak. #PrematüreGücü ve #Prima etiketiyle sosyal medyada yapılacak paylaşımlarla herkesi kampanyaya destek olmaya çağıran marka, CarrefourSa ile bir işbirliği gerçekleştirerek satın alınan her bir ürün paketi için kuracağı Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu’na katkıda bulunacak. Ayrıca Türkiye’deki hastanelerin prematüre yoğun bakım ünitelerine Prematüre Bebek Bezi bağışına bu yıl da koşulsuz olarak devam edecek.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!