GeriSağlık Polen birçok hastalığa iyi geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polen birçok hastalığa iyi geliyor

Polen birçok hastalığa iyi geliyor
Abone Olgoogle-news

Kahvaltıdan önce aç karınla tüketilmeli.

Araştırmalarda, polen kullanımının başta karaciğer hastalıkları olmak üzere birçok hastalıkta hasarları azalttığı tespit edilmiştir.

PROSTAT HASTALARI İÇİN OLDUKÇA YARARLI

Prostat hastalıkları için de polen tüketimi oldukça yararlıdır. Polen kullanımı, özellikle kronik prostatit tedavisinde, prostat hücrelerinin büyümesini engellemekte, önemli iyileşme sağlamaktadır. Bu amaçla kişinin yaşına, hastalığın düzeyine bağlı olarak hekim gözetiminde tedaviye en az 3 ay süreli kürle devam edilmesi öngörülmektedir. Tedavi sonucunda prostat bezinde küçülme, lökosit sayısında azalma ve idrar akımında artma izlendiği, yapılan bilimsel araştırmalarda bildirilmiştir.

Polen birçok hastalığa iyi geliyor

VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRIYOR

Polen, insan sağlığı ve beslenmesi yönünden gerekli tüm aminoasit, vitamin, mineral ve diğer maddeleri bir denge içinde bulunduran çok değerli bir besindir. Çocuklarda büyümeyi, motor kasların gelişimini ve beyin fonksiyonlarını desteklemektedir. Polenin, insan sağlığı açısından vücut direncini, fiziksel performansı, besinlerden yararlanmayı artırıcı etkilerinin yanı sıra pek çok rahatsızlıkta tıbbi tedaviye destek sağlayıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

KAHVALTIDAN ÖNCE TÜKETİN

Tüketilmeden önce polen alerjisine karşı sağlık kuruluşunda test yaptırılması gerektir. Alerjik reaksiyonu olmayanlar, genel sağlıklarını korumaları amacıyla kahvaltıdan önce, aç karnına polen tüketebilirler.

AA

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle