GeriEtkinlikler “Periferiden Bellek Kayıtları” sergisi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Periferiden Bellek Kayıtları” sergisi!

“Periferiden Bellek Kayıtları” sergisi!
Abone Olgoogle-news

Eskişehirli genç yetenekleri merkeze taşıyor.

Gallery Linart, Eskişehirli 5 genç yeteneği, “Periferiden Bellek Kayıtları” başlıklı sergiyle, 15 Kasım – 10 Aralık 2011 tarihleri arasında mekanında ağırlıyor! İsmini “dış, çevre, uç” anlamına gelen “periferi”den alan sergi, Eskişehirli genç sanatçıları, sanatın Türkiye’deki merkezi İstanbul ile buluşturmasıyla da farklı bir öneme sahip!

Eskişehirli genç yetenekler Birkancan Özkan, Gökcen M. Kılınç, Mehmet Çevik, Özge Öner ve Serkan Küçüközcü; Gallery Linart’da yer alacak serginin adını “Periferiden Bellek Kayıtları” olarak belirlediler. “Periferi” kelimesinin sözlüklerde “dış, çevre, uç” olarak tanımlandığını belirten sanatçılar kelimenin aslında “merkezde olmayan, fakat merkezden de tamamıyla kopuk olmayan” bir konumlanmaya işaret ettiğini bildiriyorlar.

Türkiye’de, sanat piyasasının merkezi kabul edilen İstanbul haricinde de farklı bir dinamiğin olduğunun altını çizen sanatçılar, kendilerinin merkezden uzak yaşadıklarını ancak ondan da kopmadıklarını bildiriyorlar. Merkezin dışında gerçekleştirilen sanatsal üretimlere dikkat çeken gençler, merkezdeki sanatçılarla aynı koşullarda olmasalar dahi kimi zaman aynı sorunlardan beslendiklerini ifade ediyorlar.

Genç sanat galerisi Gallery Linart; kendisi gibi genç Eskişehirli sanatçıları İstanbullularla buluşturduğu “Periferiden Bellek Kayıtları” adlı sergisini, 15 Kasım–10 Aralık 2011 tarihleri arasında tüm sanatseverlerin ilgisine sunuyor. 

www.g-linart.com

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle