GeriEtkinlikler Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Bu muhteşem masalı yakından görmek istemez misiniz?

Dünyaca ünlü Grimm kardeşlerin en bilinen eseri olan Pamuk Prenses ve Yedi cüceler, 18 yüzyılda yazılmasının vermiş olduğu pedagojik hatalardan ayıklandı ve Oktay Şenol tarafından günümüze uyarlanarak sahneye taşındı.

Bu muhteşem masal şimdi Tiyatro Alkış farkıyla karşımıza çıkıyor. Çocuğunuza defalarca okuduğunuz bu masalı birlikte yakından görmek istemez misiniz? Güzeller güzeli Pamuk Prenses’i, sevimli yedi cüceleri, yakışıklı prensi, kötü kalpli cadıyı ve tabii ki şaşırtıcı sihirli aynayı…

Oyunun Konusu

Kötü kalpli ve güzelliğine düşkün kraliçe, sihirli aynasına her gün ülkenin en güzel kadınını sorar. Bir gün ayna, Pamuk Prenses’in kendisinden daha güzel olduğunu söyleyince sinirlenir ve Pamuk Prenses'i ülkeden uzaklaştırması için sarayın komutanı Kato'ya emir verir. Yolda Pamuk Prenses’in yaptığı iyiliklerden etkilenen Kato, kraliçenin emrinin aksine Pamuk Prenses’i sınıra yakın bir yere bırakır ve kaçar. Ormanda Kato'yu aramayan Pamuk Prenses, yedi cücelerin eviyle karşılaşır. Kraliçe ülkenin en güzel kadını olmanın tadını çıkarırken, ayna bir aksilik olduğunu fark eder ve kraliçeyi uyarır. Kraliçe, yaşlı kadın kılığına girerek Pamuk Prenses'e zehirli elma ikram eder. Artık Pamuk Prenses’in uyanması için tek bir şansı vardır: "Onu yürekten seven birinin öpücüğü"

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, sizleri hem eğlenceye hem de masalların gizemli dünyasına davet ediyor.

www.tiyatroalkis.com

False