GeriEtkinlikler Özge Özberk ve Bülent Seyran ile bir aşk öyküsü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özge Özberk ve Bülent Seyran ile bir aşk öyküsü

Özge Özberk ve Bülent Seyran ile bir aşk öyküsü

Sıcacık bir aile komedisi: Aşk’a 103 Adım.

Yirmi bir yıldır dünya tiyatrosunun en önemli yapıtlarını, Türk tiyatrosunun en değerli oyuncularıyla buluşturan Tiyatrokare, sımsıcak aile komedisi olan “Aşk’a 103 Adım” oyununu 12 Kasım’a kadar seyircisiyle buluşturuyor.

Tiyatrokare izleyicilerinin “Müziksiz Evin Konukları“ ile tanıdığı ve Amerikan tiyatrosunun en önemli oyun yazarlarından Neil Simon’ın yazdığı “Parkta Çıplak Ayak” adıyla Broadway’de büyük başarı sağladıktan sonra Jane Fonda ve Robert Redford ikilisinin oynadığı bir Hollywood klasiği haline gelmişti. Oyunun yeni versiyonundaki roller, televizyon ve tiyatro dünyasının sevilen yüzleri Özge Özberk, Bülent Seyran, Umran Ertok, Koray Kurt ve Suna Keskin paylaşıyor. Bu aile komedisini sahneye koyan ve uyarlayan isim ise Nedim Saban.

Oyunun konusu:

“Aşka 103 Adım” yeni evli bir çiftin, Cihangir'de bir çatı katındaki küçücük evlerinde daha ilk haftadan zedelenen evliliğine ayna tutuyor. Romantizmi bozan faktörler arasında sadece aşırı titiz bir damat, özgürlüğünü yaşamak isteyen bir gelin değil, çok renkli bir komşu ve her derde deva bir kayınvalide de var. Büyük bir aşkla evlenen bir sanatçı ve bir avukatın, daha ilk haftadan uçuruma sürüklenen evliliklerinin, iyi niyetiyle sürekli boy gösteren bir kayınvalide, soğuk kış gününe rağmen çatıdan sızan rüzgar ve kendi evine giremediği için aşkın ortasından geçen bir komşu yetmezmiş gibi ekonomik sıkıntılar ve kültürel çatışmalarla içinden çıkılmaz hale gelmesine hem doyasıya gülecek, hem de o eve gidip düzeltebilmek için koltuğunuzdan kalkmak isteyeceksiniz.

Evlilik aşkı öldürür mü sorusunun ele alındığı bu kahkaha tufanı, hem kalpleri ısıtıyor, hem de her şeye rağmen aşka inanan insanlara umut aşılıyor.

Ayrıntılı bilgi ve biletler için Biletix!

False