GeriEtkinlikler Oyuncak Müzesi'nin nisan ayı etkinlikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyuncak Müzesi'nin nisan ayı etkinlikleri

Oyuncak Müzesi'nin nisan ayı etkinlikleri
Abone Olgoogle-news

Atölye çalışmaları minik dostlarıyla el ele!

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş ve birçok etkinlik daha İstanbul Oyuncak Müzesi’nde nisan ayında seyircilerle buluşuyor. Tarihten günümüze taşınan bu eğlenceli maceraya hazır mısınız?

İbiş ve arkadaşlarının maceraları kukla tiyatrosu

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş kısa bir aradan sonra tekrar İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyirciler ile buluşuyor. İbiş ve arkadaşları hem çok güldürecek hem de düşündürecek. 

Oyun Tarihleri: 7 Nisan Cumartesi /14 Nisan Cumartesi / 21 Nisan Cumartesi / 28 Nisan Cumartesi
Saat: 14:00
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Model uçak yapım atölyesi

Atalar Model Uçakları’nın sahibi Gültekin Kalay tarafından gerçekleşecek atölye çalışmasında çocuklar, önceden hazırlanmış uçak kitlerini bir araya getirip kendi maket uçaklarını yapacaklar. 

Eğitmen: Gültekin Kalay
Tarih: 1 Nisan Pazar
Saat: 11:00- 12: 00
Yaş Grubu: 6–14 yaş grubu için

“Karagöz’ün diş ağrısı” gölge oyunu

Günün birinde Karagözde bir diş ağrısı başlar, fakat doktor korkusu olduğundan yakın arkadaşı Hacivat, Karagözü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar…

Yazan-Oynayan: Mehmet Erbil
Oyun Tarihleri: 8 Nisan Pazar
Saat: 14:00

Fosil keşif atölyesi

Çocuklar, Paleontolog Doktor Nuran Filoreau ile birlikte yaptıkları kazılar sırasında “Fosil nedir?”, “Neye benzer?”, “Nerede bulunur?”, “Fosil bize ne anlatır?” gibi soruların cevaplarını öğreniyorlar.

Çocuklar yaptıkları keşif kazısıyla kum havuzunun içerisinde ki fosilleri bulup, geçmiş ile günümüz arasında bağlantılar kuruyorlar. Küçük araştırmacılar bilim adamlarının yöntemleriyle hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar.

Eğitmen: Nuran Filoreau
Tarih: 15 Nisan Pazar
Saat: 11:00- 12:00

Seramik atölyesi

Toprak her zaman insanın yakın dostu oldu. Geleceği toprağa dokunarak ellerimizle şekillendirdik. Kimi zaman araç, gereç yaptık, kimi zaman yuva yaptık içinde barındık. Şimdi çocuklar İstanbul Oyuncak Müzesi seramik atölyesinde kil ile birlikte düşlerini şekillendirecekler ve seramikten yapılmış sürpriz bir objeyi renklendirecekler…

Eğitmen: Elif Ratip
Etkinlik Tarihi: 14 Nisan Cumartesi saat: 15.30-16.30 /22 Nisan Pazar saat: 11.30-12.30
Yaş Grubu: 4-9 yaş

“Rüya” gölge oyunu

Karagöz , Hacivat ile konuştuktan sonra evinin önünde ağacın altında dinlenmek için yatar ve uykuya dalar… Rüyasında; kendisini çok seven Dede Karagözü ormandaki hayvanlar toplantısına hoşça vakit geçirsin diye götürür ve olaylar birbirini kovalar…

Yazan ve Yöneten: Taceddin Diker
Müzik: Gülderen Diker
Oyun Tarihleri: 22 Nisan Pazar
Saat: 14:00

Dedio yaratıcı eller atölyesi: Ağaçlar ve hikayeleri atölye çalışması

Bu atölye çalışmasında çocuklar ağaçlarla bağ kurup, ağaçların dilini keşfedecekleri çalışma sonunda farklı malzemelerle (keçe, oyun hamuru ve dal parçaları)ağaçların modellerini yapacaklar. Zeytin ağacı, portakal ağacı, ıhlamur ağacı, vb ağaçları seçtikleri farklı türde oyuncak çeşitleri ile çalışacaklar. Çalışma sonunda ormanda ya da ağaçlık alanlarda çocukların anne-babalarına, kardeşleri ve yakınlarına ağaçlarla ilgili anlatacak çok şeyleri olacak. 

Eğitmen: Deniz Doğruöz- Didem Doğruöz
Tarih: 8 Nisan Pazar
Saat:11:00-12:30
Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri

İllüzyon gösterisi

İllüzyon gösterisi,Selim Başarır ve İstanbul Magic Academy illüzyonistleri tarafından gönüllü olarak sunulmaktadır.

Gösteri Tarihleri: 1 Nisan Pazar / 15 Nisan Pazar / 29 Nisan Pazar
Saat: 14:30
Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri

Tahta oyuncak boyama atölyesi

Birbirinden farklı, sevimli şekillerden oluşan tahta oyuncaklar çocuklardan ve büyüklerden ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece her cumartesi-pazar günleri yapılmaktadır. 

Yasemin Sungur eşilğinde "KİTAP ile SOHBET”

İstanbul Oyuncak Müzesi her Salı saat 11.00-13.00 arası Yasemin Sungur’un düzenlediği ‘Kitap ile Sohbet’e ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliğe kadın, erkek, genç, yaşlı dileyen herkes katılıyor. Bu sohbette yaşayan ve yaşamayan yazarların kitapları yaklaşık bir ay boyunca birlikte okunuyor, tartışılıyor ve zaman zaman yazarlar da davet ediliyor. Daha sonraki aylar yeni kitaplar okunuyor.

Yetişkinlere yönelik bu etkinliğe katılmak ve kayıt yaptırmak için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni aramak yeterlidir.

Rezervasyon için: 0 216 359 45 50 – 51

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle