GeriEtkinlikler Otizmli bireyler, seslerini dünyaya duyuruyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otizmli bireyler, seslerini dünyaya duyuruyor!

Otizmli bireyler, seslerini dünyaya duyuruyor!

2 Nisan Perşembe günü Dünya Otizm Farkındalık Günü ile başlayan Otizm Farkındalık Ayı’nda, otizmli bireylerin eşsiz tecrübelerinin topluma kattığı değerleri kutluyoruz. Muhteşem uygulamalar öğrenmelerine, oyun oynamalarına ve iletişim kurmalarına yardımcı oluyor.

CDC’ye göre ABD’deki 68 çocuktan birinde otizm spektrum bozukluğu (ASD) var. 2010 yılında iPad’i piyasa sunduğumuzdan bu yana, birçok ebeveyn, çocuk, yetişkin ve terapistten iPad’in Otistik kişiler için mükemmel bir iletişim aracı olduğunu duyduk. 

Daha da dokunaklısıysa, ebeveynlerin, terapistlerin ve otizmli kişilere yardımcı olacak muhteşem uygulamalar yaratan uygulama geliştiricilerin aktardığı kişisel hikayeler. Bu kaynaklardan bazılarını sizinle paylaşmak istedik. Bu önemli konuyu sizin de değerlendirmek isteyebileceğinizi düşündük.

APPLE STORE’LARDA YENİ OKUL GEZİSİ

Apple Store’lar Nisan ayından itibaren müzik dünyasının kapılarını herkese açan, iPad’e yönelik güçlü, eğlenceli ve birleştirici bir müzik arayüzüyle iki yeni Okul Gezisi oturumunu dünya genelinde sunmaya başlayacak: Skoog ile Öykü Zamanı ve Skoog ile Müzik Coşkusu. Skoog, müzikal ve sosyal etkileşimlere eğlenceli ve ilham verici bir özellik kazandıran erişilebilir, dokunsal bir küp. Nasıl kullanıldığını gösteren videoyu buradan izleyebilirsiniz. Okul Gezisi oturumlarında öğretmenler ve öğrenciler engelleri olan çocukları da kapsayan yaratıcı, işbirliğine dayalı ve unutulmaz bir öğrenme deneyimine katılacaklar. Basit ve kolay anlaşılır bu oturumlar, çocukların ilgisini uyandırarak onlara kendilerini ifade etmelerini sağlayacak özgüveni kazandıracak.

Ebeveynler, öğretmenler veya daha fazlasını öğrenmek isteyen herkes, yakınındaki Apple Store’a ulaşarak Skoog Okul Gezisi talebinde bulunabilir. http://www.apple.com/tr/retail/fieldtrip/. Bu oturumlar, şu anda dünya çapında sunulan görme, işitme, fiziksel motor, öğrenme ve okuryazarlık konulu erişilebilirlik atölyelerine ek olarak gerçekleştirilecek.

False