GeriSağlık Ortak hobiler ile monotonluğa son!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ortak hobiler ile monotonluğa son!

Ortak hobiler ile monotonluğa son!

Ortak ilgi alanınız olmadığı için şikayet etmeyin, bunu siz yaratın!

Ortak ilgi alanı, çiftler arasındaki iletişimi güçlendirir ve daha eğlenceli bir ilişkiye yol açar. İlişkinizin monotonlaşmasından yakınmayın, ortak hobiler edinerek hayatınıza farklı bir renk katın. Mutlu bir ilişkinin küçük sırlarından birinin de ortak ilgi alanları yaratmak olduğunu söyleyen İlişki Koçu Cansu Yağız, konu ile ilgili ufak tüyolarda bulundu.

Evliliği, ilişkiyi ya da bir arkadaşlığı sürdürmek için ortak hobiler çok faydalı, iki farklı insanın duygusal paylaşımları kadar ortak ilgi alanlarına da sahip olması gerekir ki ilişki monotonlaşmasın.

Genelde insanların yaptıkları iki büyük hata vardır:

• İlişkide oldukları zaman kendi hayatlarından, zevklerinden ve hobilerinden tamamen koparak, kendilerini ilişkiye vakfetmeleri.

• İlişkide oldukları insanlarla ortak bir paylaşım alanı yaratmamaları.

Her iki davranış şekli de uzun vadede ilişkiye zarar verir çünkü ilişki kurmanın asıl nedeni paylaşım içinde olmaktır. Hep duyduğumuz bir laf varır “İlişkiler emek ister” diye bizler bu lafı ilişki için yapılacak fedakarlıklar olarak anlarız oysaki her iki tarafı da mutlu edecek emek; ortak paylaşım alanları yaratmak, karşı tarafı anlamak ve saygı duymaktır. Birlikte yarattığınız ortak alanların dışında her ne kadar siz hoşlanmasanız da karşınızdakinin sevdiği hobisine de saygı duymak çok önemli.

İnsanlar birbirlerine gerçekten ilgi ve sevgi duyuyorlarsa doğal olarak ilgi alanlarını da merak edip, dahil olmaya çalışırlar. Bu, zorlama değil ilişkinin doğal gelişimi olmalıdır. Örneğin; çoğu erkek maç izlemeye bayılır hele kadın da ona bu esnada büyük bir keyifle eşlik ediyorsa erkekten mutlusu yoktur. Kadın da kendisine alışverişte eşlik edecek, sanatsal aktivitelere onunla katılacak bir erkek ister. Unutmayın, hiçbir özel zevkine ilgi duymadığınız biri ile yaşadığınız ilişkide daha derin sorunlar vardır. İlişkilerdeki tutku devresi bittiğinde ne kadar paylaşımınız olduğu, ilişkinin ömrünü belirleyecektir. 

False