GeriAlışveriş Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon

Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon

Vatoz balığı derisi ve renkli taşların zarif uyumu...

Olcayy Mücevher’in vatoz balığı derisinden oluşan 2014 koleksiyonu mücevher tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Eski medeniyetlerden beri güzellik ve zarafetine hayran kalınan Vatoz balığı, uzun yıllarca süs eşyalarında da yoğun olarak kullanılmış. Vatoz derisinin, tarihin pek çok döneminde özellikle kraliyet ailelerine ait mücevherlerde kullanıldığını görüyoruz. Çünkü şans ve zenginlik getirdiğine inanılan bu deri, aynı zamanda güç ve erdemi de ön plana çıkaran bir unsur olarak kabul ediliyormuş. Kral ve samurayların zırh ve kılıç saplarından enfiye kutularına, dekoratif eşyalardan mücevherlere kadar tarih boyunca Vatoz derisi pek çok ürüne ruh katmış.

Nem ve ısıdan etkilenmeyen, özel bir bakım gerektirmeyen Vatoz balığının derisi, esnek ve yanmaz olduğu için nesilden nesile geçebilecek mücevherlere de ilham kaynağı olmuş.

Tasarım mücevherlerde vatoz derisi ve renkli taşların birleşimi, zarafet ve stili ön plana çıkarıyor

Mücevher tasarımcısı Olcayy Keskin’in Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında her biri el işçiliğiyle tasarlanan mücevherler büyük ilgi görüyor. Vatoz derisine işlenen değerli taşlar, yüzük, küpe, kolye ve bilekliklere bambaşka bir anlam katıyor.
Uygulandığı tüm aksesuarlara eşsiz bir stil ve güzellik katan Vatoz derisi tasarımlar, özenle işlenerek hem spor, hem şık bir aksesuar olarak mücevher tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor.

Yakut, zümrüt, pırlanta, akik, safir gibi kadınların vazgeçemediği özel taşlarla işlenen mücevherler, Olcayy Keskin’in tasarımlarında vatoz derisiyle bütünleşerek farklı tarzda pek çok beğeniye hitap edebilecek özel bir koleksiyona dönüştürüldü. Koleksiyon için sınırlı sayıda üretilen bu tasarımlar, stil sahibi kadınların uzun yıllar vazgeçemeyecekleri bir aksesuar olarak kullanılacak ve nesilden nesile geçecek özellikleriyle de adından söz ettirecek nitelikte.


Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon


Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon


Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon


Olcayy Mücevher’den yeni bir koleksiyon

False