GeriEtkinlikler Okullardaki Şiddete Karşı “Proje” Başlatıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullardaki Şiddete Karşı “Proje” Başlatıldı

Okullardaki Şiddete Karşı “Proje” Başlatıldı

Hedef, şiddeti önlemeye yönelik bir bilinç oluşturmak!

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Karakuş, “Okullarda Fiziksel ve Psikolojik Şiddetin Önlenmesi ve Şiddete Maruz Kalan Bireylerin Rehabilitasyonu Projesi” ile okullarda yaşanan şiddetin nedenlerini ve şiddete uğrayan kişilerin rehabilitasyonu ile ilgili çalışma yürüteceklerini anlattı.

Planlama Teşkilatı tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen proje çerçevesinde şiddet olaylarının sıkça yaşandığı bir okul, pilot okul olarak belirlenecek ve buradaki olaylar gözlemlenecek.

Karakuş proje ile ilgili şunları ifade etti; “Okullarda şiddet olaylarıyla sıkça karşılaşıyoruz. Projeyle bunun nedenlerini araştıracağız. Bu çalışma sadece öğrenciler arasında yapılmayacak. Öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve veliler de bu çalışmaya katılacak. Şiddetin nedenleri belirlendikten sonra bunu önlemeye yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek ve eğitimler verilecek.”

Ayrıca Karakuş, proje süresince şiddete uğradığı tespit edilen bireylere yönelik rehabilitasyon uygulanacağını ve onlara her konuda yardımcı olunacağını da vurguladı.

Bu çalışma ile olumlu sonuçlar alınması halinde proje devam ettirilecek ve farklı okullarda da uygulamaya başlanacak.

A.A

False