GeriEtkinlikler Öğretmenler ve ebeveynler için yaratıcılık rehberi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenler ve ebeveynler için yaratıcılık rehberi

Öğretmenler ve ebeveynler için yaratıcılık rehberi

Yaratıcılık zeka gibi geliştirilebilen bir şey midir?

Uzman Psikolog Z. Deniz Aktan, “Okul öncesi eğitimde yaratıcılık ve geliştirilmesi” isimli kitabında, çocuklarda yaratıcılığın geliştirilmesini sağlayacak ipuçlarını açıklıyor. Öğretmenler ve ebeveynler için rehber niteliğindeki kitapta, yaratıcılığın tanımı yeniden yapılarak “Yaratıcılık geliştirilebilir mi?”, “Nasıl geliştirilir?”, “Yaratıcılık zekâyı etkiler mi?” gibi cevapsız birçok soru da yanıt buluyor.

Uzman Psikolog Z. Deniz Aktan tarafından kaleme alınan “Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcılık Ve Geliştirilmesi” isimli kitap, raflardaki yerini aldı. Yüzyıllar boyunca güzel sanatlar ile iç içe geçmiş bir kavram olarak ele alınan yaratıcılığın çocuklarla ilişkisini ele alan kitap, hem öğretmenlere hem de velilere yol gösteriyor.

Özellikle erken çocukluk döneminde yaratıcılığın, bilişsel yeteneklere olan olumlu etkisinden yola çıkılarak yazılan kitapta Uzman Psikolog Z. Deniz Aktan, herkesin merak ettiği soruları yanıtlıyor.

Yaratıcılık zeka gibi geliştirilebilen bir şey midir?

Yaratıcılık nedir?”, “Zekâ gibi geliştirilebilen bir şey midir?”, “Yaratıcılık doğuştan mı gelir, yoksa zamanla gerekli egzersiz ve çalışmalarla desteklenebilen bir şey midir?”, “ Çevre, okul ve ebeveyn tutumları yaratıcılık becerileri üzerinde etkili midir?”, “Yaratıcılığı geliştirmek için neler yapılmalıdır?”, “ Yaratıcılığı geliştirirken, zekâ da gelişebilir mi?” gibi hayati soruların yanıt bulduğu kitapta Z. Deniz Aktan, birçok öneride de bulunuyor.

False