GeriSağlık Öfke ve stres yaşlandırıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öfke ve stres yaşlandırıyor!

Öfke ve stres yaşlandırıyor!

Stres ile baş edin ve sizi esir almasına izin vermeyin.

Kasılma arttıkça ve tekrarlandıkça cilt üzerinde çizgilenmeler oluşturur. Bunlar zamanla endişe ve kızgınlıkla beraber kaş çatma kırışıklıklarına dönüşür. Kronik gerginlik ve stres sırasında cilt oksijen ve beslenme sıkıntısı çeker ve bu da hücrelerde hasar ve yaşlanma belirtilerine davetiye çıkarır. 

Öfke ve stres yaşlandırıyor

Öyle ise gülümseyin ve bulutlar gitsin, kırışıklıklar gitsin, gerekirse stresten kurtulmak ve daha çok gülümsemek için çaba harcayın, sizi rahatlatan sporlar, egzersizler ve yoga dersleri alın. Gerekirse terapiste gitmekten çekinmeyin, stres ile baş edin ve ona karşı en güçlü silahınız olan gülümseme ve kahkahanızı h sayatınızdan eksik etmeyin. Stresinizi esir almasına izin vermeyin, hayatta her zaman dertler olacaktır duygularınızı kontrol etmeyi öğrenin.

SIK KİLO ALIP VERME İYİ DEĞİL

Deri kilo aldığında gerilir kilo verdiğinde gevşer, zamanla esnekliğini kaybetmeye başlar, kilo alıp verme süreklilik arzederse deri kalitesi bozulur ve esnekliğini kaybeden deri çöker ve hızlı bir yaşlanma başlar. Sabit kiloda kalmak önemli, bu yüzden hızlı kilo vermekten kaçınıp sağlıklı diyetlerle kilo verme yolu seçilmeli, stabil kiloya sahip olanların cilt yapısının, sık kilo alıp verenlerden daha esnek ve genç olduğu görülmüştür.

 

Öfke ve stres yaşlandırıyor
 

TEK YÖNLÜ VE AĞIR DİYETLERE DİKKAT

Tek yönlü beslenme ve ağır diyetler cildin vitaminsiz kalmasına neden olur. Cildimizin sağlıklı ve genç görünebilmesi için A; C;E vitamini başta olmak üzere birçok vitamine ihtiyacı vardır. mümkün olduğu kadar bol taze meyve, sebze , baklagiller ve balık yemeliyiz, yemeklerimizde ve salatalarda has zeytinyağı kullanmaya özen göstermeliyiz.

İHA

[fotogaleri=1256]

False