GeriEtkinlikler “Öfke Nöbeti” raflarda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Öfke Nöbeti” raflarda

“Öfke Nöbeti” raflarda
Abone Olgoogle-news

Öfke nöbetleri hakkında merak ettiğiniz her şey bu kitapta.

Sinirlendiğinde öfke krizi geçirmek, ‘kendini kaybetmek’, bağırıp çağırmak ve diğer kötü davranışlarda bulunmak, çoğu çocukta ve hatta bazı yetişkinlerde de sıklıkla görülmektedir. Mikado Çocuk tarafından yayınlanan ve Eileen Hayes'in kaleme aldığı “Öfke Nöbeti” kitabı anne ve babalar için bir rehber niteliğinde. 

Kitapta, “öfke” konusu

Öfke nöbetleri hakkında gerçekler, çocuğunuzu anlamak, öfke nöbetinin nedenleri nelerdir? Öfke nöbetinden sakınılabilir mi? Öfke nöbetleri ile baş etme yolları, öfke nöbetine olumlu yaklaşım, öfke nöbetlerinden olgunlaşarak kurtulma da çocuğunuza yardımcı olmak, gibi konu başlıklarıyla derinlemesine ele alınıyor.

Öfke nöbetleri hakkında gerçekler…

Başa çıkmamız gereken bir durumla karşılaştığımızda; ya daha önce uyguladığımız, ya da anne babalarımızın bizim üzerimizde uyguladıkları yöntemlere yöneliriz. Aşina olduğumuz bu yöntemlerden sıyrılabilmek çok da kolay değildir. Bu nedenledir ki, “Öfke Nöbeti” kitabı aynı zamanda anne-babalar üzerine odaklanmaktadır.

Birçok anne baba, sorunun çocuklarının davranışları olduğunu ve geçirilen öfke nöbetlerinin azalması için yöntemler aradıklarını söyler. Ancak, bu yapılması gereken değişikliklerin sadece bir kısmıdır. Konulan sınırlarla ilgili olarak davranışlarınızın, günlük yaşamın kaçınılmaz stresleriyle baş ederek kendi öfkenizi dizginleyebilmenizin, çocuğunuzun davranışları üzerinde çok büyük etkisi olacaktır.

Ailelerde zaman zaman yaşanan çatışma ve kızgınlığın, her zaman için mevcut olabileceğini kabullenmek çok önemlidir. Böylelikle, öfke nöbetlerinin şiddetini azaltacak ve çocuklarınızı, bu yöntemi kullanmayı daha az tercih eder hale getirecek çözümleri üretmeyi öğreneceksiniz.

www.mikadococuk.com

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle