GeriKişisel Bakım Ofiste Olmazsa Olmazlarınız Neler?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofiste Olmazsa Olmazlarınız Neler?

Ofiste Olmazsa Olmazlarınız Neler?

Ofis ortamında daha bakımlı ve temkinli olmak için yanınızda bulundurmanız gerekenler...

Ofiste bir yığın işin arasından sıyrılıp kendinizi ayna karşısına attığınızda, "Off nasıl da berbat görünüyorum!" dediniz mi hiç? Bundan sonra ofis ortamında daha bakımlı ve temkinli olmak için yanınızda bulundurmanız gerekenleri açıklıyoruz. Ofisinizdeki çekmecenizde olmazsa olmazlar neler? İşte size ipuçları…

Saç Tokası!

Güzellik kutunuzda olmazsa olmazlar arasında öncelikle bir saç tokası, lastik veya tarak toka bulunmalı. Çalışma saatleri içinde bu bir şekilde bir imaj değişikliği sayılır ve sizi daha değişik ve güzel gösterebilir. Hem ayrıca stresli durumlarda saçı toplamak çok iyi gelebilir.

Tırnak Törpüsü Can Kurtarır

Ne yazık ki tırnaklarımız sadece manikür setimizin bulunduğu evimizde kırılmıyorlar. Tersine bu tür bir olay ofiste de gerçekleşebiliyor. İşte böyle bir durumda kutuda bir tırnak törpüsünün bulunması çok iyi olur. Hem, yanında törpüsü olmayan iş arkadaşlarınızdan da bir artı alıp, bu sayede iletişimi sağlamlaştırabilirsiniz.

Çantada Vazgeçilmez!

Her sabah olduğu gibi işe geç kalmamak için yine apar topar evden çıkıp, parfüm sıkmayı mı unuttunuz? Ne kötü bir durum! Böyle anlarda işyerinizdeki güzellik kutunuzda ufak bir şişe parfüm veya deodorantın olması kadar sevindirici bir şey olamaz. İş günleri genellikle uzun olduğundan ve kış aylarında bile iş stresi bizi terlettiğinden, deodorant bulundurmanızı öneririz. Önerimiz satın alırken seyahate çıkacak ufaklıkta şişeler almanızdır.

Kendinizi Her Zaman İyi Hissedin

Bir iş adamının dolabında daima yedek bir gömlek ve kravat vardır. Biz kadınlar ise aniden gelişen randevular için makyajımızı tazelemeyi tercih ederiz. Bu nedenle de ofisinizin çekmecesinde içinde birçok renk barındıran bir göz farı paleti bulundurun. Aynı şekilde birkaç renk ruj, dudaklara parıltı veren parlatıcı da bulundurmaya özen gösterin. En iyisi bir de makyaj temizleme mendillerinizin olması. Bu sayede gerektiğinde son hızla makyajınızı silip yeniden yapabilirsiniz.

Krem, Demir Başınız Olmalı

Kış aylarında cilt çok kuru olur. Bu nedenle de çekmecenizin en ön bölmesine dudaklarınız için bir krem ruj, bir yüz kremi ve bir de el kremi koymanızı öneriyoruz. Çünkü size lazım olacakların başında geliyorlar.

Yorgun Gözlere Tazeleme

Sürekli ekran karşısında oturup, çalışmak gözleri yoruyor. Gözleri dinlendirmek için damla veya dinlendirici bir gözlük, kısa zamanda harikalar yaratıp, gözlerinizi dinlendirebilir. Bunları da çekmecenizde bulundurun ve gerektiğinde hemen yanı başınızda bulunan bu çekmeceye uzanmaktan çekinmeyin.

Ferah Nefes İçin Dişlere Özen

Dişçiler günde 3 kez diş fırçalamayı öneriyor. Aynısını biz de öneriyoruz. O yüzden de çekmeceye girecekler arasında diş fırçası ve diş macunu da var. Ya da dişleri fırçalamadan ferah bir nefese kavuşmak isteyenler, mentollü şeker veya sakız ya da ağız spreyleri de koyabilirler.

Portatif Eczane Her zaman Yanınızda

Çekmecenizde ağrılar için bazı ilaçlarınızın bulunması iyi olacaktır. Ayrıca kış aylarında selpak mendil, poşet çay, Vitamin C veya bitki çayları da bulundurmanız çok işe yarayabilir.

False