GeriEtkinlikler Nostaljik bir kitap: Yedi Kere Sekiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nostaljik bir kitap: Yedi Kere Sekiz

Nostaljik bir kitap: Yedi Kere Sekiz
Abone Olgoogle-news

Onur Gökşen'in kaleme aldığı bu kitap çok eğlenceli.

Dizüstü Edebiyattan nostaljik bir kitap: Yedi Kere Sekiz. Onur Gökşen’in kaleme aldığı bu kitap sizi eski zamanlara götürerek çok eğlendirecek.

Çocuktuk biz. Başka türlüydü her şey. Eğlenmek istiyorduk; eğleniyorduk. Bir mutfağı mesela, yakmak istiyorduk; yakıyorduk. Azar işitmek istiyorduk; büyük olan bize kızsın... Kızıyordu babamız. Sonra hemen seviyordu. Seviyorduk. Yaramazlıklarımızın sonuçlarını bilmek tereddüte yol açmıyordu. Yaşamı ıskalamıyorduk. Güzeldik. Çocuktuk işte. Anlasanıza... Yedi Kere Sekiz?

Onur Gökşen, ilk kitabı "Bizim de Renkli Televizyonumuz Vardı" ile Kadıköy'e hiç gitmemiş, 80'lerde ergen olmamış, Mr. Spock'u tanımayan, commodore 64'ü görmemiş, hatta kızkaçıran atmamış olanlara bile “mahalle”yi anlatmıştı.

Aile fertlerimizden birine dönüşen iki kafadar kardeş Onur ve Mert ile muhteşem babalarının maceraları tam gaz devam ediyor. Kadıköy sokaklarından New York caddelerine, 8 mm film makinelerinden, aynalı gözlüklere kadar arayıp bulamadığınız ne varsa bu kitapta… Yedi Kere Sekiz’le bu nostaljiyi, başka hikayelerle, yeni maceralarla yaşıyoruz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle