GeriEtkinlikler Nestle tüm dünyada kuruluşunun 150. yılını kutluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nestle tüm dünyada kuruluşunun 150. yılını kutluyor

Nestle tüm dünyada kuruluşunun 150. yılını kutluyor

Beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

Program kapsamında Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür’ün katılımıyla 10 ilde bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

İYİ BESLEN MUTLU YAŞA SOHBETLERİ

Dünyanın lider “Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam” şirketi Nestlé, dünyadaki kuruluşunun 150. yılında Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle, Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri” programını başlattı. Üç yıl devam edecek programın ilk yılında, 150 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar; Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacaklar. Konuşmacılar, “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” programı kapsamında 10 ilde 25 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halk ile paylaşacaklar, Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlayacaklar.

Nestle tüm dünyada kuruluşunun 150. yılını kutluyor

“İYİ BESLEN ,MUTLU YAŞA” FORMULÜ = DENGELİ BESLENME, FİZİKSEL AKTİVİTE, RUH VE ZİHİN SAĞLIĞI

“İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” programı kapsamında Türkiye’de 10 ilde gerçekleşecek etikinliklere katılacak uzmanlardan Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş programla ilgili olarak şunları söyledi: “Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın temeli, dengedir. Etkinlikler sırasında kişilerin sağlıklı beslenme için doğru seçimleri nasıl yapabileceklerini, besinleri hangi miktarda ve sıklıkta yemeleri gerektiğini ve bunu hayatlarında nasıl sürdürülebilir kılabileceklerini anlatacağız.”

Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen, “Nefes ve Su”yun önemine değinerek, “Bu ikisi olmadan yaşam mümkün değil. Yaşam kalitemizi direkt etkileyen nefesin doğru alınması, su tüketiminin sağlık üzerinde etkileri ve fiziksel aktivitenin önemini; hem bir diyetisyen, hem de bir milli sporcu olarak paylaşıyor olacağım” dedi.

Spor Eğitmeni Murat Bür ise fiziksel aktivite kadar kişinin yaptığı bu aktivitenin sürdürülebilir olmasının da çok önemli olduğunu belirterek, “İnsanlar spor yapmaya başlıyorlar ama kısa sürede bırakıyorlar. Oysa önemli olan düzenli, belli bir tempoda , belli aralıklarla ama kesintisiz spor yapmaktır. Kolay, en az masraflı, her zaman ve her yerde yapılabilecek bir spor var; Yürümek” dedi.

İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan da kişinin zihnine ve ruhuna özen göstermesinin uzun ve sağlıklı bir ömür için , beslenme ve fiziksel aktivite kadar önemli olduğunu belirtti ve şöyle konuştu; “Nasıl beslendiğimiz, nasıl uyuduğumuz, nasıl düşündüğümüz, strese karşı tepkilerimiz ve daha bir çok unsur yıllar içinde ne kadar yıprandığımızı belirliyor. Ben turumuz sırasında kişilere ruh sağlıklarını korumak ya da rahat bir uyku uyumaları için, hayatlarını kolaylaştıracak ve hergün daha iyi yaşamalarına yardımcı olacak ipuçları vereceğim.”

Nestle tüm dünyada kuruluşunun 150. yılını kutluyor

SAĞLIKLI BESLENMEYLE İLGİLİ HER ŞEY

Nestle’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam vizyonu doğrultusunda, insanların bu alanda merak ettiklerine ışık tutmak ve bilinç oluşmasına destek olmak amacıyla kurulan iyibeslenmutluyasa.com adlı websayfasında etkinlikte yer alacak uzmanların görüşlerinin yer aldığı video içeriklere ve daha fazlasına ulaşmak mümkün olacak. Beslenmeye bütünsel açıdan bakan ve 4 farklı bölümden oluşan bu yeni platform, birçok farklı alanda insanlara bilgi kaynağı olmayı amaçlıyor. Sağlıklı beslenme ipuçları, hayattan keyif almayı sağlayacak aktivite önerileri, sağlıklı uyku ve stres yönetimi ile ilgili tavsiyeler ve sağlıklı bir yaşam için doğru giyim önerilerinin yanı sıra web sayfasında, ziyaretçilerin kendi vücut kütle endeksini, bazal metabolizma hızlarını ve farklı aktivitelerle kalori harcama değerlerini hesaplayabilecekleri bölümler de bulunuyor.

False