GeriSağlık Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besin!

Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besin!

Ezilmiş muzu krema ile karıştırın ve...

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çağımızda artık güzellik ve genç görünüm çok değerli... Peki ama siz cilt sağlığı ve güzelliğiniz için doğru adımlar atıyor musunuz acaba? Unutmayın ki aynaya baktığınızda ışıl ışıl bir cilt görmek istiyorsanız, öncelikle ona değer vermelisiniz! Su içmek her mevsim cilt sağlığı açısından önemlidir. Nemsizlik cildin düşmanıdır ve cildi kurutur. Cildinizin mevsim değişimlerine karşı dirençli olması için mutlaka su tüketmelisiniz” dedi.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, güzel ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak için önerilerini şöyle sıraladı:

Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak, çizgilerin oluşmasına sebep olur. Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız bu alışkanlığı hayatınızdan çıkarmalısınız.

Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besin

Adaçayı, cilt sağlığı ve güzelliğinde etkin bir role sahiptir. Cildi enfeksiyonlara karşı korur. Menopoz döneminde cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Aşırıya kaçmadan ve çok kaynatmadan tüketmeniz de fayda vardır. C vitamini içeren Kuşburnu çayı da cilt sağlığı ve güzelliği için tüketilebilir.

Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besin

Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besindir. Ezilmiş muzu krema ile karıştırın ve yüzünüze bu karışımı sürün. 30 dakika bekletin. Bu maske yüzünüzü nemlendirecek, besleyecek ve yumuşatacaktır.

Muz cilt güzelliği için muhteşem bir besin

İHA

[fotogaleri=225]

PÜRÜZSÜZ BİR CİLDE SAHİP OLMANIN 5 ALTIN KURALI

False