GeriDoğum Mucize doğum! Rahmi yırtıldı, sonra...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mucize doğum! Rahmi yırtıldı, sonra...

Mucize doğum! Rahmi yırtıldı, sonra...

İngiltere’de çok ilginç bir doğum gerçekleşti. Annesinin yırtılan rahminden karın boşluğuna düşen bir bebek, doktorun acil sezaryen müdahalesiyle şans eseri kurtuldu.

Hamilelik sırasında rahmi yırtılan Masin Frost'un bebeği, karın boşluğuna düştü. Bebeğin oksijensiz kalması sonucu Frost hemen ameliyata alındı.

Masina Frost, sıra dışı bir doğum deneyimi yaşadı. Hamilelikte yaşadığı komplikasyon yüzünden Frost'un bebeği mucize eseri kurtuldu.

RAHMİ YIRTILDI

43 yaşındaki Masina Frost'un doğuştan rahmi küçüktü ve fallop tüpleri düzgün çalışmıyordu. Daily Mail'in haberine göre; Frost, dört defa tüp bebek yaptırdıktan sonra Şubat 2012'de kızı Amelia'yı doğurdu. Ancak Masina Frost, ikinci çocuğuna 7 aylık hamileyken keskin mide ağrıları yaşamaya başladı. Hastaneye kaldırılan Frost'un rahmi yırtıldı. Gecikme yüzünden bebek oksijenden mahrum kaldı ve beyni hasar gördü; dokuz aylıkken de hayatını kaybetti.

30 SANİYEDE DOĞUM

Üçüncü defa tüp bebek yöntemiyle hamile kalan Masina Frost, hamileliğinin 31'inci haftasına geldiğinde rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan talihsiz kadının rahminde meydana gelen yırtık, bebeğin karın boşluğuna düşmesine sebep oldu. Karın boşluğuna düşen bebek oksijensiz kalınca hemen doğum kararı alındı.

Riskli gebelikler alanında uzman olan St Thomas Hastanesinden Prof. Shennan, "Onu kurtarmak için yalnızca birkaç saniyemiz kaldı" diyerek, operasyonu hemen başlattı. Doğum toplam 30 saniye sürdü.

“BU GERÇEKTEN BİR MUCİZE”

Doğumu 30 saniyede gerçekleştirdiklerini söyleyen Prof. Shennan, "Şimdiye kadar yaptırdığım en hızlı doğumdu. Masina eğer o anda benimle olmasaydı, Sephina bebeği kaybederdik. Bu gerçekten bir mucizedir" açıklamasında bulundu.

ANNE KARNINDA BEBEK GELİŞİMİ

False