GeriDoğum Mucize doğum: Bebeği rahminden kendi çekip çıkardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mucize doğum: Bebeği rahminden kendi çekip çıkardı

Mucize doğum: Bebeği rahminden kendi çekip çıkardı

İşte, bu doğum anından inanılmaz fotoğraflar…

Daily Mail’de yer alan habere göre, Sarah Downs isimli 31 yaşındaki kadın, sezaryenle doğurduğu bebeğini doktorun da yardımıyla rahminden kendi çıkarıp aldı. Bu inanılmaz doğum, Avustralya’daki bir hastanede gerçekleşti.

“HAYATIMDA YAPTIĞIM EN İYİ ŞEY”

Bebeğine ilk kez kendisinin dokunmak istediği için bu kişisel deneyimi tatmak istediğini belirten Sarah, "Bu doğum anını asla unutmayacağım, hayatımda yaptığım en iyi şeydi" şeklinde konuştu.

İşte, bu doğum anından inanılmaz fotoğraflar…

[fotogaleri=2014]

ANNENİN BEBEĞİ RAHMİNDEN KENDİ ÇIKARMASI TEHLİKELİ Mİ?

Doç. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı:

“Annenin sezaryen ameliyatında bebeği kendi çıkarması hem zorlu hem de non-steriliteye ve kan kaybına neden olacağı için güvensiz bir ortam sağlar. Bebek ve annenin birbiri ile olan bağı göbek kordonu yoluyla sağlanır. Bebek, göbek kordonu yoluyla gelen kandan yiyecek ve oksijen gereksinimini sağlar. Bu nedenle kan kaybı veya iletimi bebek için oldukça hayatidir. Kaybedilen kan miktarı ve bebeğin oksijen ihtiyacını karşılayamama durumunda bebeği sıkıntılı bir noktaya sokabilir. Bu nedenle sezaryen doğum esnasında bebeği annenin çıkarması işleminin günlük pratiğe uymadığını savunmaktayım.”

BEBEĞİM NE ZAMAN DOĞACAK?

False