GeriKişisel Bakım Mucize bir teknik: Ameliyatsız burun estetiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mucize bir teknik: Ameliyatsız burun estetiği

Mucize bir teknik: Ameliyatsız burun estetiği
Abone Olgoogle-news

Bu işlem yalnızca 5 dakika sürüyor.

Yüzün tam ortasına konumlandırılmış bir uzuvdur burnumuz. Belki de bu yüzden oldukça dikkat çekiyor ve kişinin yüzüne sanıldığından daha fazla bir anlam ve ifade yüklüyor. Burun, yüzümüzün en dikkat çekici organlarından biri olmasından ötürü yüz estetiğimizi de tamamlayıcı faktörlerden… Günümüzde de birçok kişi her gün ayna karşısında burnunun görüntüsünden rahatsız olup bunu bir takıntı haline getirebilir. Bu kişilerin birçoğu da burun estetiği operasyonu olmaktan korkan, maddi olarak bunu karşılamaya gücü yetmeyen ya da önceden rinoplasti operasyonu olmuş ve bir daha olmak istemeyen kişilerdir. Böyle durumlarda bu hastalarımızın kurtuluşu ameliyatsız burun estetiği olmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği ne kadar sürer?

Son derece konforlu bir şekilde ve oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilen ameliyatsız burun estetiği dolgu malzemesi veya botoks malzemesi ile yapılır. Bu malzemeler yardımı ile burun kemiğine ve kıkırdağına dokunulmadan burna şekil vermek mümkündür. Düşük burun uçlu bir hastanın burun ucuna uygulanan dolgu malzemesi burun ucunu kalkık gösterir. Bu işlem yaklaşık 5 dakika sürer. Yalnız bu maddenin ömür boyu kalıcı olmadığını ve ömrünün 1 yıl olduğunu da unutmamak gerekir.

Ameliyatsız burun estetiği kimlere yapılamaz?

Bir başka önemli konu ise dolgu ve botoks uygulamalarının her tipteki burun yapısı için uygun olmayışıdır. Oldukça kemerli veya oldukça geniş bir burun yapısı olan hastaların çözümü maalesef dolgu ile yapılan burun estetiği olamaz. Bunun için doğru muayene ve rinoplasti gerekir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Güncel Öztürk

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle