GeriOyun Ve Aktiviteler Minik prensesler için parti zamanı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Minik prensesler için parti zamanı!

Minik prensesler için parti zamanı!
Abone Olgoogle-news

Kızınız için eğlenceli bir parti hazırlamaya ne dersiniz?

Kızınıza doğum gününde ya da arkadaşlarını eve davet ettiği partide, “Peri Masalı” temalı bir parti hazırlamaya ne dersiniz? Hürriyet Aile Parti Dünyası Yazarı Gaye Özbal, partide kullanılacak kostümlerden, oynanılacak oyunlara kadar her konuda ailelere değişik önerilerde bulundu.

RENKLİ PARTİ DAVETİYELERİ

Öncelikle peri masalı temalı davetiyelerinizi hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Davetiyeleri kızınızla birlikte doldurduktan sonra onun çiçekli, kelebekli, taçlı stickerlar ve pullu kalemleri yardımıyla davetiye zarflarını süslemesini sağlayabilirsiniz. Eğer hazır davetiyelerden faydalanmak istemiyorsanız taç şeklinde davetiyeleri renkli kağıtlara çizip keserek kendi davetiyelerinizi de kızınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Böylelikle doğum günü hazırlığının heyecanını yaşaması için ilk adımı atmış olacaktır.

PARTİDE GİYİLECEK KOSTÜMLER VE TAKILACAK TAÇLAR

Peri masalı partisinde prenses kostümüne ihtiyacınız olacak. Unutmayın, kostüm her zaman partilerin en tamamlayıcı aksesuarıdır. Kostümü taçlar ve asalarla da tamamlamanız mümkün. Kostüm almak istemiyorsanız o zaman kızınızla birlikte tüm davetlilere dağıtmak üzere renkli kartonlardan keserek taçlar yapabilirsiniz. Hatta her tacın parti sırasında süslenmesi oldukça eğlenceli bir aktivite olabilir. Bunun için parti masasında bulundurmak üzere renkli ponponlar, pullu kalemler, pullar ve simler bulundurmanızda fayda var. Böylece her prenses yaratıcılığını kullanarak kendi tacını kendi hazırlayacaktır.

MEKANIN DEKORU

Gelelim, "Peri Masalı" partiniz için mekanın dekore edilmesine... Seçeceğiniz renkler parti teması ile uyumlu olmalı. Lila, pembe ve fıstık yeşili gibi canlı renkler kullanabilirsiniz. Tüm balonları da bu renklerde seçebilirsiniz. Aynı zamanda tüm balonları helyum gazı doldurtarak uçan balon haline getirmeniz de mümkün. Parti malzemeleri satan mağazalardan bu konuda destek alabilirsiniz. Helyum gazı satmaya yetkili mağazalardan alışverişinizi yapmaya dikkat etmelisiniz, aksi takdirde istenmeyen kazalarla karşılaşmanız mümkün.

Sandalyelerin etrafına veya mekanda merdiven mevcut ise merdiven tırabzanına temanızın renginde tüllerle süsleme yapmanız mümkün. Aynı zamanda “Happy Birthday” afişleri veya üzerinde kızınızın resmi olan özel tasarım afişlerden ısmarlayarak kapınızın girişini ve evinizin veya mekanın bazı bölümlerini süsleyebilirsiniz.

PARTİLERİN EN LEZZETLİ YANI: PASTA

Peri masalı temalı tabağınızı herhangi bir şeker hamuru ile pasta hazırlayan pastaneye verdiğiniz takdirde size aynı temada pasta yapacaktır. Ama eğer pastayı evde kendiniz yapmak istiyorsanız bu sefer pastanızın üzerine başında tacı olan bir bebek ve minik bir kurbağa oturtarak renkli şekerlemeler yardımı ile süsleyebilirsiniz. Pembe mumlarla da pastanızın üzerini süsleyebilirsiniz.

BU TEMAYA UYGUN PARTİ OYUNLARI

Tacı elden ele geçirme oyunu: Tüm parti davetlilerini çember halinde oturtarak daha önceden hazırlamış olduğunuz bir prenses tacını elden ele geçirmelerini sağlamalısınız. Önceden hazırlamış olduğunuz parti müziklerini çalarak, her müzik durduğunda taç kimin elinde kaldıysa o kişi oyundan çıkacaktır. En son taç elinde kalan oyuncu daha önceden hazırlamış olduğunuz hediye paketini kazanır.

"Prenses en önemli aksesuarı kaybetmiş" oyunu: Bir tepsi üzerine pek çok aksesuar koyun. Bunlar; çeşit çeşit kolyeler, yüzükler, rujlar, mini taçlar, asalar, pembe tül veya mendiller yani kısacası prensesi anımsatan her türlü aksesuar olabilir. Kızlardan birini seçin ve tüm bu aksesuarları aklında tutmasını söyleyerek diğer odaya gönderin. Tepsideki aksesuarlardan 2 veya 3 tanesini saklayın. Geri döndüğünde prensesin hangi aksesuarını kaybettiğini bulabilirse o kişi oyunu kazanmış olacak. Bu oyunu çocukları gruplandırarak da oynatabilirsiniz. Ama tabii kazanana hediye vermeyi ve bu hediyeyi de daha önceden hazırlamayı unutmayın.

Pinyata: Partilerin vazgeçilmez aksesuarı Pinyata. Peri masalı teması için taç, şato veya kurbağa şeklinde hazırlanan pinyatalardan kullanabilirsiniz.

“Pinyata nedir?” diye soranlar, bu Meksika kökenli bir parti eğlencesi. Belli bir temaya uygun olarak maket şeklinde hazırlanan pinyata için öncelikle içini doldurmak üzere çeşitli şekerlemeler, balonlar ve çocukların sayısından fazla olmak üzere küçük oyuncaklar seçmelisiniz. Tabii toplayacakları malzemeleri koymak için hediye poşetlerine de ihtiyacınız olacak. Pinyatayı yüksek bir yere asabilir veya partiye katılan bir yetişkinden elinde tutmasını rica edebilirsiniz. Çocukları sıraya dizdikten sonra sıra ile 2'şer defa pinyata sopası ile pinyataya vurmalarını sağlamalısınız. En sonunda pinyata parçalanacak, içindeki malzemeler yere dökülecek ve çocuklar da dökülen malzemeleri toplayacaklar.

“En güzel prensesi kim yapacak?” oyunu: Kızları bir masa etrafına oturtun. Masanın üzerine önceden hazırlamış olduğunuz renkli kağıtları, makas ve yapıştırıcıları, pul, sim ve bunun gibi süsleme malzemelerini ve renkli kalemleri koyun. Kızlardan önce kağıda bir prenses çizmelerini sonra da istedikleri gibi prensesin kıyafetini tasarlamalarını, istedikleri renklerde boyamalarını isteyin. “En güzel prensesi kim yapacak?” yarışması çok eğlenceli olacak.

Kendi tacını kendin yap: Önceden hazırladığınız renkli kartonları çocuklara dağıtın. Kartonların üzerine bir taç figürünü parti öncesi çizebilirsiniz. Böylece çocuklar işin en eğlenceli kısmını yapabilirler. Taçları keserek, üzerlerini diledikleri şekilde boyayıp, renkli pullar ve boncuklar yapıştırıp, simli kalemlerle boyayabilirler. Bu sayede parti sonrası evlerine götürmek üzere güzel bir hediye hazırlamış olacaklar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle