GeriKişisel Bakım Mezoterapi Her Geçen Gün Yaygınlaşıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mezoterapi Her Geçen Gün Yaygınlaşıyor

Mezoterapi Her Geçen Gün Yaygınlaşıyor

Mezoterapi yöntemi neden bu kadar çok tercih ediliyor?

1950’li yıllardan beri uygulanan mezoterapi, ülkemizde giderek artan ve sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Dermatolog Uzm. Dr. Serpil Özyılmaz, mezoterapi hakkında bilinmeyenleri anlatıyor.

Mezoterapi cildin alt tabakalarına bir iğne vasıtasıyla ulaşılarak gerekli maddeleri enjekte etme yöntemiyle yapılan bir tedavi biçimidir.

Cilt üstünde sürülen kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır.

Hangi Amaçlar için Kullanılır?

- Saç tedavisi

- Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi (mezolifting)

- Boyun, dekolte, el ve sırt gençleştirme

- Selülit tedavisi ve bölgesel incelme

Mezolifting Nedir?

Yüz, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanan mezoterapiye mezolifting adı verilir. Bu bölgelerde vücut içine enjekte edilen madde; hiyaluronik asit ve bazı vitamin ve minerallerin karışımından elde edilmiş kokteyllerdir.

Yüz mezoterapisi cilde mükemmel bir tazelik ve parlaklık verir. Cildin esnekliği ne gerginliğini artırarak cildi toparlar. Uygulanan bu ilaçlar sayesinde parlaklık ve canlılık sağlanır.

Bu tedavide A,D,C, B, E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hyaluronic asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır.

Seans Süreleri ve Sıklıkları Nasıldır?

Kişinin cilt ihtiyacına göre öncelikle analiz yapılır. Takipleriniz için öncesinde fotoğrafınız çekilir. Cildinizin ihtiyacına yönelik tedavi planı yapılır. Seanslar ortalama 15–30 dakika sürer, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4–6 seanstır

Kimlere Uygulanır?

Yaş sınırı söz konusu değil, özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres nedeni ile cildine çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir. 

False