GeriEtkinlikler Meteorolojiden İstanbul için yağış uyarısı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meteorolojiden İstanbul için yağış uyarısı!

Meteorolojiden İstanbul için yağış uyarısı!

İstanbul başta olmak üzere birçok il yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre sabah saatlerinden itibaren Kırklareli’nin doğu ilçeleri; İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ilçeleri, Antalya’nın iç kesimleri ile Burdur, Isparta, Konya, Aksaray ve Niğde için kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre Çarşamba Türkiye'de görülecek yağışların, Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı ile Konya'nın batı ilçeleri), Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Antalya'nın iç kesimleri, Isparta, Burdur) ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıklarda düşüş bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yazılı açıklamalarda yağışlı havanın Çarşamba ile Cuma sabah saatleri arasında Marmara Bölgesi ve İstanbul İl genelinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağacağı (20 ila 150 kg aralığında) belirtildi. Yağışların Istırancalar, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi, Sarıyer, Beykoz, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinde şiddetli, diğer semtlerde ise çok kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor. Gelecek sistemle hava sıcaklıklarının da 5 ila 8 derece birden azalması beklendiği öğrenildi.

Beklenen sağanak yağışa karşı tedbirler alınacak

Meteorolojik tahminler doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri tüm birimleriyle kritik noktalarda önlemlerini aldığı, muhtemel sorunlara karşı çalışmaların AKOM’dan yönetileceği bildirildi.

Hürriyet 

False