GeriEtkinlikler Merve-Moris Kohen Çifti Bebek Bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Merve-Moris Kohen Çifti Bebek Bekliyor

Merve-Moris Kohen Çifti Bebek Bekliyor
Abone Olgoogle-news

Merve Kotil Kohen, evliliği ve hamileliğini anlattı.

Mimar Moris Kohen ile Merve Kotil, 08 Mayıs 2010’da Suada’da gerçekleşen muhteşem bir düğün töreniyle dünya evine girmişlerdi. 1,5 senelik evli olan çiftimiz şimdilerde ise bebek sahibi olmaya hazırlanıyor. Biz de Merve Hanım’ın ağzından hamileliğinin nasıl gittiğini ve Moris Bey’in babalığa nasıl hazırlandığını dinleyelim istedik.

Hamileliğinizin kaçıncı ayındasınız? Nasıl gidiyor hamilelik, stres var mı?

Hamileliğimin 30. haftasındayım (7,5 aylık) 10 haftam daha kaldı. Hamileliğim çok rahat başlamadı, çok da rahat devam etmiyor. İlk 3,5 ayı yatakta geçirdim. Stresli bir dönemdi. Doktorum Bora Bey olmasa atlatamazdım o dönemi. Her şey yoluna girdikten sonra da bel ağrısı problemlerim başladı. Uzun süreli oturamıyorum ve ayakta kalamıyorum.

Normal doğum mu, sezaryen mi düşünüyorsunuz?

Kesinlikle normal doğum istiyorum. Hem bebek için hem kendim için. Fakat son ana kadar çok belli olamıyor. İnşallah normal doğum yapabilirim.

Eşiniz Moris Bey doğuma girmek istiyor mu?

Kendisi girmek istiyor. Ben de istiyorum ama tam olarak doğumu görmesini de istemiyorum aslında.

Kaç kilo aldınız bu dönemde?

Su anda 15 kilo almış durumdayım. Çok şükür 49 kilo hamile kaldım (Gülüyor). Tabii doğurana kadar 2–3 kilo daha alırım diye düşünüyorum.

Merve-Moris Kohen Çifti Bebek Bekliyor

Bebeğiniz kız mı, erkek mi peki? Adına karar verebildiniz mi?

Hep kız olacakmış gibi geliyordu bana fakat bir erkek geliyor (Gülüyor). Adı Cem olacak. Moris ile ortak kararımızdı. Aslında tamamen Moris'e kalsa başka bir isim koyardı. Ralf kafasındaki ilk isimdi. Ben biraz daha kolay bir isim olmasını istedim ve sonunda Cem'e karar verdik.

Bu dönemde eşiniz size ne kadar destek oluyor?

Çok hassas bir noktaya değindiniz (Gülüyor). Hamilelik döneminde kadınlar biraz daha ilgi, biraz daha destek bekliyor sanırım. Kadın bebeğini taşıdığı andan itibaren erkeğe oranla daha erken hissediyor bazı duyguları. Hamilelik dönemi, gerek fiziksel gerekse hormonel açıdan zor bir süreç. Erkeklerden çok da bir şey beklememek gerekiyor sanırım. Moris'in bana desteği, beni bolca alttan almak oluyor (Gülüyor).

Hamilelikle birlikte evliliğinizde neler değişti?

Hamilelikle beraber benim hayatim çok değişti buna paralel olarak evliliğimizde de değişiklikler oldu. İlk aylardaki sorunlarım yüzünden işimi bırakmak zorunda kaldım. Bütün gün evde olduğumdan akşam Moris gelince tek uğraşım kendisi oluyor. Ipad ile oynamak yerine benimle ilgilensin istiyorum (Gülüyor). Moris de, ben de çok sosyal insanlarız. Benim sosyal hayatım kısıtlandı. İster istemez onunki de. Bir yere gitmek istediği zaman çoğunlukla ben evde olmayı tercih ediyorum. Bu bazen onu sıkabiliyor. Bunun gibi ufak tefek sorunlar dışında en büyük değişiklik en önce Cem'i düşünmeye başladık.

Evlilik teklifini nasıl almıştınız, biraz ona değinelim?

Evlilik teklifini Göcek'te kalabalık bir tekne tatildeyken aldım. Planlı bir teklifmiş (Gülüyor). Moris bir bahane ile beni zodyağa bindirdi. Kafasında planladığı koya geldiğimizde evlilik teklifi geldi. İlk başta inanmadım ikinci kez sorunca ciddi olduğunu anladım. Tekneye döndüğümüzde Moris'in yakın arkadaşlarıyla kutlama yaptık (Gülüyor).

Merve-Moris Kohen Çifti Bebek Bekliyor

Moris Bey romantik bir eş midir?

Moris mum yakıp romantik laflar söyleyen biri değildir. Ben de göze sokulan romantiklikten çok hoşlanmam. Kendim de romantik değilimdir. İnce düşünceleri, hareketleri daha çok severim. Moris de öyle biri.

Birbirinizi kıskanır mısınız?

Birbirimizi kıskansak bile hayatta belli etmeyiz. Ben de Moris de özgürlüğümüze çok düşkünüz. Birbirimizi kesinlikle kısıtlamayız. Bu şekilde olmasa ikimiz için de evlilik biraz zor olurdu.

Eşinizin ailesiyle aranız nasıl, aile kavramı sizin için ne ifade ediyor?

Büyüklerle aramız iyi sadece onların istediği kadar zaman ayıramıyoruz onlara. Aile olmak, bir aile kurmak tabii ki çok önemli. Çocukla beraber gerçek bir aile oluyorsunuz. Benim için aile kavramında önemli olan çocuk. Anne, baba ayrılsa bile çocuk her zaman kendini güvende hissetmeli. Çocuklar hiçbir zaman aile ayakta kalsın diye piyon olarak kullanılmamalı.

“Çocuğumuza şunu asla yapmayalım” dediğiniz bir durum var mı eşinizle birlikte?

Bu listeye her gün yeni bir şey ekleniyor. Ama daha doğmadan konuşmak kolay. Kendisi aramıza katılınca ne yapacağımız, ne yapmayacağımız ortaya çıkacak.

Çocuğunuz kime çeksin istersiniz?

Ben bana çekmesini, Moris kendine çekmesini istiyor. Bakalım kim kazanacak, umarım ikimizin de iyi huylarını alır.

Modayla ne kadar ilgilisiniz? Hamile modasında neler var şu sıralar?

Kesinlikle her zaman neyin moda olduğunu bilirim. Ama kesinlikle çılgınca, deli gibi modayı takip etmeyi iş edinmiyorum. Sırf moda diye bir şeyi giymeyi, almayı sevmiyorum. Hamileyken çok fazla sansınız yok. Yazın daha rahatsınız, bol elbiselerle günü kurtarıyorsunuz. Kış biraz daha zorluyor sizi. Hamile taytları, bol gömlekler, bol sweatshirtler ve en önemli kurtarıcı UGG botlar.

Bebeğiniz olduktan sonra işinize tekrar dönmeyi düşünüyor musunuz?

PR yapıyordum. Pro İletişim’de Feride Edige ile çalışıyordum. Mecburen işimi bırakmak zorunda kaldım. Bebeğim olduktan 6 ay sonra kesinlikle tekrardan çalışmayı düşünüyorum.

Bayram yaklaşıyor var mı bir planınız?

Bu göbekle hiçbir şey yapmam mümkün değil (Gülüyor). Zaten şu sıralar buradan uzaklaşmam pek doğru olmaz. 

Merve Hanım’a tüm sorularımızı içtenlikle yanıtladığı için çok teşekkür ediyor, çiftimize bebekleriyle ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Röportaj: Nilay Uzun 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle