GeriSağlık Meme Kanseri Erkeklerde de Görülüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meme Kanseri Erkeklerde de Görülüyor

Meme Kanseri Erkeklerde de Görülüyor

Meme kanseri erkeklerde nasıl anlaşılıyor?

Meme kanseri sadece kadınların değil, erkeklerin de sorunu olabiliyor. Nadir sayıda erkekte teşhis edilen meme kanseri vakası, bu kez Isparta’da görüldü.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Yaka köyünde yaşayan 65 yaşındaki 3 çocuk babası Ramazan Bülüç, meme kanseri teşhisiyle Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı.

SDÜ Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Koçer, Isparta'da bugüne kadar 3 erkek hastaya meme kanseri teşhisi konulduğunu ve bunlardan birinin de Ramazan Bülüç olduğunu açıkladı ve şöyle devam etti:

“Erkeklerde ortalama 65 yaş civarında meme kanserinin görülme sıklığı yüzde bir. Ancak erkekler meme kanserini kendilerine konduramadıkları için hastaneye gelmiyor ve haliyle geç dönemde başvuran hastalar ileri evrede başvurmuş oluyorlar. Erkeklerdeki meme kanseri belirtileri, kadınlardaki gibi ele gelen kitle, meme üstünde iyileşmeyen yaralar, şişlikler, göğüs duvarını invaze eden akıntılar şeklinde görülüyor. Patolojik tanı ise biyopsiyle ortaya konuluyor. Tevdi yöntemi olarak yine radyoterapi ve kemoterapi uygulanıyor.”

AA

False