GeriSağlık Mehmet Öz’ün Önerisi Kriz Yarattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Öz’ün Önerisi Kriz Yarattı

Mehmet Öz’ün Önerisi Kriz Yarattı

Afrika mangosu hapı ABD'yi karıştırdı.

ABD'de programı milyonlarca kişi tarafından izlenen ünlü Türk kalp doktoru Mehmet Öz'ün programda tavsiye ettiği zayıflama hapı ülkede karışıklığa sebep oldu.

Hürriyet'in haberine göre, Mehmet Öz'ün programında "Afrika Mangosu hapı gerçek bir mucize. Herkes almalı. Eğer günde 2 tablet alırsanız egzersiz yapmadan ve yediklerinize dikkat etmenize gerek kalmadan 28 günde 4-5 kilo verebilirsiniz" açıklamasının ardından Çinli üreticiler sahte Afrika Mangosu hapı üretimine başladılar.

50 ile 70 dolar arasında bir fiyatla satılan şişede bir aylık kullanım için 60 tane hap bulunuyor. ABD'nin en etkili 100 insanı arasında gösterilen Mehmet Öz ayrıca hapın kolesterolü ve kan şekerini de dengelediğini, yemeklerden yarım saat önce hapı almanın yeterli olduğunu söyledi.

ABD İsyanda

Afrika Mangosu hapının satışlarında patlama yaşanmasının ardından ABD hükümeti olaya el koydu ve “1 milyar dolarlık bir dolandırıcılık var. 4 haftada 12 kilo verdiren bir hap imkansızdır” açıklaması yaptı. Dünyada obezite vakalarının görüldüğü ülkeler arasında ilk 5’te yer alan ABD’de, diyet ve zayıflama endüstrisi 40 milyar dolar gibi dev bir sektör halinde.

False