GeriSağlık Mehmet Öz’den ağrılara 7 doğal çözüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Öz’den ağrılara 7 doğal çözüm

Mehmet Öz’den ağrılara 7 doğal çözüm

Bu önerilere kulak verin, hayata kaldığınız yerden devam edin!

Belki bel ağrısından şikayetçisiniz belki boynunuzdaki o korkunç ağrıdan ya da en olmadık zamanda vuran şu şiddetli baş ağrısından... Hangisi olursa olsun, ağrılarınız varsa, yalnız değilsiniz. İşte size, hayata kaldığınız yerden devam etmenize yardımcı olacak, tamamen doğal öneriler...


Sırt ve boyun ağrısı için

En baş belası noktalar genellikle boyun ve sırt bölgesinde. Çünkü her hareket ettiğimizde omurgamızı eğerek omurga kemiklerinin arasındaki diskleri sıkıştırıyor ve eziyoruz.

Bazen, diskin maruz kaldığı bu basınç diskin dışarı fırlamasına ve bir sinirin üzerine gelerek sinirin iltihaplanmasına ve beyne dinmeyen bir ağrı sinyali vermesine neden oluyor. Vücudumuzda omurilikten çıkan 50’den fazla sinir var.

B12 vitamini: B12 vitamini takviyesi kullanmak, vücudunuzun sinirlerin etrafında, koruyucu tabakasını kalınlaştırmasına yardımcı olarak kısa devre yapmalarını ve ağrıya neden olmalarını engelliyor. Günde sadece bir-iki mg yeterli.

Kapsaisin: İyileştirici etkisi olan bu kremi boyun ve sırt kaslarınıza masaj yaparak sürün. Önce biraz yanma hissedebilirsiniz çünkü kapsaisin acı bibere acılığını veren maddenin ta kendisi! Herhangi bir kronik ağrıya karşı günde üç defa uygulayabilirsiniz. Şaşırtıcı olabilir ama kapsaisin spreyini iki kere sıkmak, baş ağrınızı dakikalar içinde geçirmenize yardımcı oluyor!

  

Mehmet Öz’den ağrılara 7 doğal çözüm
  


Eklem ağrısı için

Çoğumuz, özellikle de yaşımız ilerledikçe, eklem ağrısı yaşıyoruz. Yıllar geçtikçe, doğal yağlanma ve kıkırdak işlevi azaldığından eklemlerimizin de yüzeyi pürüzlenerek sürtünme ve ağrıya neden oluyor.

Boswellia özü:Hint buhuru olarak da bilinen Boswellia, kıkırdak hasarını azaltarak eklem ağrısını hafifletiyor. Sağlık ürünleri satan mağazalarda bulabileceğiniz boswellia özünün faydalarından maksimum derecede faydalanmak için total konstantrasyonun yüzde 40’ını oluşturan ürünleri almaya özen gösterin. Eklem ağrılarını azaltmak ve hareketliliğinizi artırmak için günde en az 300 mg alabilirsiniz.

    

Mehmet Öz’den ağrılara 7 doğal çözüm
    


Toz zencefil: Zencefilde bulunan yağlar eklem yerinde oluşan enflamasyonu azaltıyor. Sabah sıcak suyun içine, öğlen limonatanıza veya neyin içine yakışacağını düşünüyorsanız ona ekleyerek yedi gün boyunca günde birkaç kere yarım çay kaşığı kadar toz zencefil tüketin. Ayrıca zencefili, günde bir-dört gram olarak, tablet veya kapsül olarak tüketebilirsiniz. Tableti tek doz olarak alabilir veya daha küçük dozlara bölebilirsiniz.

      

Mehmet Öz’den ağrılara 7 doğal çözüm
      

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

False