Geri Sağlık Meditasyon ile Mutluluğun Kapısını Aralayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meditasyon ile Mutluluğun Kapısını Aralayın

Meditasyon ile Mutluluğun Kapısını Aralayın

Meditasyon, insanı ebedi mutluluğa ulaştıran tek araçtır.

Meditasyon, düşüncenin konsantrasyon konusunda doğru ve düzenli akışı olarak biliniyor. Duyulardan kaynaklanan düşüncelerin artık söz konusu olmadığı bir bilinç durumu olarak karşımıza çıkıyor.

Meditasyon, insanı yaşarken ölümsüzlüğe yani ebedi mutluluğa ulaştıran tek araçtır. Bu ebedi mutluluk tam anlamı ile ruhsal özgürlük halidir ki; bu hale ulaşan varlık için artık şüphe, kuruntu ve dertler ortadan kalkmıştır.

Meditasyon, öz benliğin gıdasıdır. Nasıl bedensel varlığımızın günün belirli saatlerinde maddi gıdaya ihtiyacı bulunuyor ve bunu titizlikle karşılıyorsak aynı şekilde ruhsal varlığımızın da günün belirli saatlerinde bu ruhsal gıdaya ihtiyacı vardır.

Meditasyonu Devam Ettirmek Önemli

Düzenli uygulanan bir meditasyon çalışması, insana sezgisel bilgi yolunu açar, zihin sakin ve istikrarlı bir hal alır. Kozmik bilinç ile birleşme yüce hali içerisinde, evrensel bilgi ile bağlantı kurulur.

Gerçek huzura kavuşmanın yolu meditasyondur. Gerçekte meditasyon sırasında zihnini kontrol altına almış bir kişi öz benliğine ait bilgiye ulaşır.

Meditasyonun ateşi, her türlü alt seviye dürtülerini yok edip; insanı, doğrudan doğruya sonsuz özgürlüğü getirecek öze sahip yüce bilgiye ulaştıracaktır. 

False